Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.03.2018 13:34
Netflix z ogromnymi planami. Platforma wyda w tym roku mnóstwo produkcji za 8 mld dolarów
4373V

Netflix z ogromnymi planami. Platforma wyda w tym roku mnóstwo produkcji za 8 mld dolarów

Netflix nie zwalnia tempa i zamierza systematycznie powiększać swoją bibliotekę. Dyrektor finansowy platformy ujawnił świetne informacje dla subskrybentów, którzy w tym roku mogą liczyć na wiele nowych oryginalnych produkcji.

Systematycznie mam przyjemność informować naszych czytelników o nowych produkcjach zmierzających na Netflix. Sytuację postanowił dokładnie przedstawić David Wells, który zapowiedział wydanie na przygotowanie seriali, filmów oraz programów okrągłe osiem miliardów dolarów.

Netflix marzec 2018. Anihilacja, Jessica Jones, Santa Clarita Diet i więcej

Suma przeznaczona na nowe produkty została potwierdzona już w ubiegłym roku, jednak na ostatniej konferencji Morgan Stanley Technology, Media & Telecom Conference zostały przedstawione dokładne szczegóły. David Wells wspomniał, że jego zdaniem rozbudowana biblioteka napędza wzrost zainteresowania platformą, więc w samym 2018 roku Netflix wyprodukuje i wyda 700 produkcji.

Dyrektor finansowy zaznaczył, że część nowych treści zostaną przygotowane na wyłączność, a niektóre będą przez Netflix dystrybuowane. Na sam marketing i promocję platforma wyda 2 mld dolarów – jest to znacznie większa kwota względem ubiegłego roku (1,3 mld dolarów).

Wells wspomniał również, że w ostatnim kwartale 2017 roku Netflix osiągnął przychody na poziomie 3,29 mld dolarów, a liczba subskrybentów przekroczyła już 117,5 mln. Firma pierwszy raz w historii osiągnęła wartość na poziomie 100 mld dolarów.

Nie możemy oczywiście oczekiwać, że Netflix wyda 800 hitów, ale na pewno nie będziemy się nudzić. Platforma systematycznie zaskakuje i pewnie nie inaczej będzie w kolejnych miesiącach.

Źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-700-nowych-tytulow-seriali-filmow-i-programow-w-2018-roku

Tagi: