Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.03.2018 10:18
Aktualizacja Xbox One. Widzowie mogą sterować postaciami w transmisjach. Wsparcie dla 1440p
4088V

Aktualizacja Xbox One. Widzowie mogą sterować postaciami w transmisjach. Wsparcie dla 1440p

Microsoft już na początku lutego zapowiadał, że wprowadzi opcję pełnej obsługi dla wyświetlaczy 1440p. Amerykański gigant właśnie przedstawił pełne informacje na temat nowego, wiosennego firmware'u.

Koniec plotek i niedomówień! Microsoft ujawnił, jakie dokładnie nowości czekają na nas w wiosennej aktualizacji systemowej. Nowa wersja firmware'u dla Xbox One i Xbox One X została już udostępniona dla wszystkich osób biorących udział w programie Xbox Insider a po fazie testów zostanie wydana dla wszystkich posiadaczy Xboksów.

Deals with Gold. Lords of the Fallen za 16 zł!

Najważniejszą nowością w aktualizacji wiosennej jest oczywiście pełne wsparcie dla rozdzielczości 2560x1440, czyli wyświetlaczy "QHD". Z tej opcji będą się cieszyć posiadacze Xbox One S oraz Xbox One X.

Kolejną funkcją jest możliwość dzielenia się kontrolerem z widzami śledzącymi rozgrywkę na Mixer.com. Streamerzy mogą oddać wybranej osobie władanie nad postacią z gry (dotyczy to wszystkich przycisków oprócz przywołującego główne menu). Widz może kontrolować gameplay poprzez gamepad ekranowy lub fizyczny kontroler, podłączony do swojego PC. 
"Widz i streamer mogą pomagać sobie w grze albo widz może się psosić, co zapewni komiczny chaos. Wybór należy do ciebie!".

To nie koniec nowości w Mixerze. Transmisja nie będzie się teraz kończyć po wyjściu do dashboarda albo przełączaniu gry. Stream poprzez Mixer.com można też zacząć z każdego poziomu Xbox One (np. z menu głównego).

Co jeszcze ma dla nas Microsoft? Przede wszystkim wzbogaconą i odświeżoną przeglądarkę internetową Edge, którą znacznie łatwiej będzie teraz obsługiwać kontrolerem. Gracze, którzy lubią słuchać własnej muzyki mogą też wybierać poprzez system Xboksa poziom głośności dźwięków z gry i muzyki w tle.

Gigant z Redmond zadbał również o łatwiejsze filtrowanie próśb o przyjęcie do klubów. Członkowie zamkniętych grup mają też korzystać z nowych opcji sortowania zawartości . Do GameHubów dodano też Turnieje, dzięki czemu nie trzeba być teraz członkiem klubu by zacząć lub przyłączyć się do danego turnieju.

Ostatnia z nowych opcji jest zakładka pozwalająca na szybkie przywołanie listy gier pobranych z Games with Gold.

Aktualizacja jest już dostępna dla Insiderów. Po kilku tygodniach testowania otrzymają ją wszyscy właściciele Xbox One.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2018/03/01/spring-update-rolling-out/

Tagi: