Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.02.2018 08:25
Wiedźmin od Netflix. Powstała już fabuła dla odcinka pilotażowego
7289V

Wiedźmin od Netflix. Powstała już fabuła dla odcinka pilotażowego

O powstawaniu serialu Wiedźmin w ramach platformy Netflix napływały do nas informacje już w styczniu 2018 r. Dziś pora na aktualizację tego tematu.

Wygląda na to, że praca nad serialowym Wiedźminem przebiega w niezłym tempie. Lauren S. Hissrich, która podjęła się wyzwania napisania scenariusza do wiedźmińskiego serialu, pochwaliła się na Twitterze, że zakończyła już wstępny etap prac nad odcinkiem pilotażowym "The Witcher". Teraz scenariusz muszą przeczytać producenci i reżyser, zatwierdzić przedstawione wydarzenia i dialogi a następnie może zaczynać się kręcenie materiałów z aktorami.

Cyberpunk 2077 będzie pełnowartościowym produktem na wiele godzin

Dla Lauren S. Hissrich praca przy znanych markach to nie pierwszyzna. Scenarzystka tworzyła wcześniej historię m.in. do The Defenders, Daredevil i serialu The West Wing. Wiadomo również, że Hissrich, oprócz roli scenarzystki, jest również producentem wiedźmińskiego serialu, który ma być dostępny w platformie Netlix.

Niestety cały czas nie wiemy nic o aktorach, którzy wystąpią w netflixowym Wiedźminie. Pewne jest natomiast to, że w produkcji nie bierze udziału Andrzej Sapkowski. Pisarz po prostu sprzedał prawa do stworzenia serialowej adaptacji i z tego co nam wiadomo nie zamierza aktywnie uczestniczyć w jego realizacji. Oficjalnie autor ma występować w roli "konsultanta kreatywnego", ale to tylko coś w rodzaju tytułu honorowego.

Netflix nie ujawnił jeszcze choćby przybliżonej daty premiery swojej produkcji fantasy.

Źródło: https://twitter.com/LHissrich/status/967417735473844225

Tagi: Andrzej Sapkowski Netflix serial telewizja TV Wiedźmin