Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.02.2018 17:10
Angry Birds z wielkimi problemami. Rovio straciło połowę swojej wartości
1199V

Angry Birds z wielkimi problemami. Rovio straciło połowę swojej wartości

Przed twórcami marki Angry Birds bardzo trudne 12 miesięcy. Firma w ostatnim raporcie finansowym zapowiedziała gorsze rezultaty w kolejnych miesiącach i ta sytuacja bardzo negatywnie wpłynęła na inwestorów. Firma straciła połowę ze swojej wartości.

Jeszcze kilka lat temu Angry Birds świętowało sukces za sukcesem. Twórcy od dłuższego czasu nie potrafią zachwycić graczy wyjątkowymi produkcjami, więc firma musi przygotować się na gorsze miesiące.

Angry Birds Movie 2. Znamy datę premiery kolejnej przygody Wściekłych Ptaków

Autorzy Angry Birds w 2017 roku osiągnęli przygody w wysokości 365 mln dolarów i jest to 55% wzrost rezultatów wygenerowanych względem poprzedniego roku. Rovio zarabia już teraz wyłącznie dzięki licencjom, więc w raporcie finansowym pojawiło się ostrzeżenie – w 2018 roku korporacja może osiągnąć gorsze wyniki.

Co na to inwestorzy? W zaledwie 24 godziny Rovio straciło 50% swojej wartości i choć korporacja była do niedawna wyceniana na 1 mld dolarów, to teraz jej pułap rynkowy wynosi już mniej niż 500 mln dolarów.

Sami zainteresowani uważają, że Rovio wprowadziło ich w błąd informując o optymistycznych prognozach, więc z tego powodu pojawiła się tak ostra reakcja – twórcy „Wściekłych Ptaków” trafili na fińską giełdę we wrześniu 2017 roku z kursem na poziomie 11,5 euro, a teraz za jedną akcję należy zapłacić tylko 5,05 euro.

Ta sytuacja może odbić się na kolejnych grach z uniwersum Angry Birds, jednak wiele na to wskazuje, że firma musi po prostu przetrwać trudny rok – we wrześniu 2019 roku zadebiutuje drugi film z uniwersum.

Źródło: https://techcrunch.com/2018/02/22/angry-birds-maker-craters-on-bad-guidance-losing-half-its-market-value/

Tagi: angry birds giełda rovio