Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.05.2017 18:56
Angry Birds Movie 2 - zapowiedziano kontynuację
760V

Angry Birds Movie 2. Znamy datę premiery kolejnej przygody Wściekłych Ptaków

Wściekłe Ptaki zawędrowały do kin w lipcu 2016 roku. Opowieść osiągnęła bardzo dobre wyniki, więc zdecydowano się przygotować drugą ekranizację. Poznaliśmy pierwsze szczegóły.

To w zasadzie była tylko i wyłącznie kwestia czasu. Blisko 350 milionów dolarów ze sprzedaży biletów musiało zagwarantować kontynuację. Właśnie Columbia Pictures i Rovio Entertainment potwierdziły kontynuację opowieści, którą będzie zajmować się Sony Pictures.

Przeczytajcie naszą recenzję pierwszej ekranizacji Angry Birds

Angry Birds Movie 2 trafi do kin 20 września 2019 roku – data nie jest przypadkowa, ponieważ pierwsza gra z serii zadebiutowała w 2009 roku. Produkcją obrazu zajmie się John Cohen (Despicable Me, The Angry Birds Movie), a scenariusz przygotuje Peter Ackerman (The Americans, Ice Age).

Ponownie animacją zajmie się Sony Pictures Imageworks, które przy pomocy Sony Pictures Animation ożywi obraz. Pete Oswald został ogłoszony scenografem, a Francesca Natale dyrektorką postaci.

Aktualnie nie otrzymaliśmy szczegółów dotyczących historii, ale te nadejdą pewnie wkrótce. Sanford Panitch, prezes Columbia Pictures, wspomniał w oficjalnym komunikacie, że pierwszy film spotkał się ze sporym zainteresowaniem i stworzył nawet zupełnie nową grupę fanów uniwersum na całym świecie.

Angry Birds Movie zgarnął oceny na poziomie 43%.

Źródło: http://www.prnewswire.com/news-releases/the-angry-birds-movie-2-takes-flight-as-columbia-pictures-and-rovio-entertainment-set-creative-team-release-date-300461258.html

Tagi: Angry Birds columbia pictures rovio sony pictures