Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.02.2018 13:00
Anihilacja na Netflix. Data premiery i zwiastun dobrze ocenianego science-fiction
3247V

Anihilacja na Netflix. Data premiery i zwiastun science-fiction od twórcy Ex Machina

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników mocnego kina science-fiction. Już w marcu na platformie Netflix wyląduje Anihilacja, czyli najnowsza produkcja Alexa Garlanda, czyli reżysera i scenarzystę kapitalnego Ex Machina. Twórca nie był zadowolony z tej decyzji, ale widzowie mogą szykować popcorn i rozgrzewać kanapy.

Anihilacja to kolejny film „wykupiony” przez Netflix. W ubiegłym roku platforma podpisała niezbędną umowę z Paramount Pictures, na mocy której opowieść nie trafi do europejskich kin, a międzynarodową dystrybucją zajmie się Netflix.

Zagubieni w kosmosie od Netflix. Platforma zapowiada serial oparty na klasyku science-fiction

To nie pierwsza i pewnie nie ostatnia taka sytuacja, ale Alex Garland w bezpośrednich słowach powiedział, że taki obrót sprawy to dla niego „naprawdę wielkie rozczarowanie”. Twórca podkreślił, że przygotowywał „film specjalnie do kina”, a w przypadku produkcji przeznaczonych do oglądania w domach należy odrobinę inaczej pracować nad filmem. Garland zaznaczył jednocześnie, że są plusy takiego rozwiązania sprawy, ponieważ Anihilacja trafi do szerokiego grona odbiorców i nie będzie musiał się martwić o „weekendy otwarcia” w kinach. Jednocześnie trzeba podkreślić, że Amerykanie otrzymają możliwość zobaczenia filmu również w kinach.

A sam film zapowiada się kapitalnie – w rolach głównych zobaczymy Natalie Portman (m.in. "Leon zawodowiec Leon zawodowiec", "Czarny łabędź", "V jak Vendetta, "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo, "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów"), Tessa Thompson (m.in. "Creed: Narodziny legendy, "Just Dance - Tylko taniec!, "Thor: Ragnarok, "Westworld", "Kiedy dzwoni nieznajomy"), Jennifer Jason Leigh (m.in. "Nienawistna ósemka", "Mechanik", "Obłęd", "eXistenZ", "Atypowy"), Oscar Isaac (m.in. "Ex Machina", "Drive", "Agora", "Co jest grane, Davis?, "Robin Hood") oraz Gina Rodriguez (m.in. "Żywioł. Deepwater Horizon", "Jane the Virgin", "Notatki dla córki").

Anihilacja opowiada o Lenie, biolożce i byłej żołnierce, która próbuje rozwikłać tajemnicę zaginięcia swojego męża w Stefie X – jest to nieprzyjazne miejsce rozciągające się wzdłuż amerykańskiego wybrzeża. Kobieta dołącza do grupy śmiałków i zamierza zajrzeć do jej wnętrza.

Premiera w Waszych domach odbędzie się 12 marca. 

Źródło: YouTube.com

Tagi: anihilacja Film netflix trailer zwiastun