Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.02.2018 10:03
USA zdominowane przez japońskie produkcje. Ranking sprzedaży konsol i gier w styczniu
1936V

USA zdominowane przez japońskie produkcje. Ranking sprzedaży konsol i gier w styczniu

Grudzień należał w USA do Nintendo Switch. Jak wyglądała sprzedaż na rynku gier w Stanach Zjednoczonych na początku 2018 roku? NPD na dla nas informacje na ten temat.

Monster Hunter World kontynuuje triumfalny pochód swoich bestii. Wielkie "dinusie" z tej gry wywalczyły sobie 1 miejsce w rankingu sprzedaży gier w styczniu 2018 roku, sprzedawanych na rynku amerykańskim. Świetnym wynikiem może się również pochwalić Dragon Ball FighterZ, które uplasowało się na drugim miejscu w rankingu. Cały czas doskonale sprzedaje się też Call of Duty: WWII oraz nieśmiertelne Grand Theft Auto V (gra utrzymuje się na piątym miejscu). Z bardzo mocnym wynikiem mamy też do czynienia w przypadku Playerunknown's Battlegrounds. W wynikach tej gry NPD uwzględniło tylko rezultat z dystrybucji na Xbox One, więc gdyby dołożyć do tego sprzedaż z PC, pozycja gry byłaby jeszcze wyższa.

Switch zwycięża w grudniu na rynku amerykańskim


Ranking sprzedaży gier z rynku amerykańskiego (w styczniu 2018):

 1. Monster Hunter World
 2. Dragon Ball FighterZ
 3. Call of Duty: WWII
 4. PlayerUnknown’s Battlegrounds
 5. Grand Theft Auto V
 6. NBA 2K18
 7. Super Mario Odyssey
 8. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 9. Mario Kart 8
 10. Madden NFL 18
 11. Star Wars: Battlefront II
 12. Assassin’s Creed Origins
 13. EA Sports UFC 3
 14. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
 15. FIFA 18
 16. Dragon Ball Xenoverse
 17. The Sims 4
 18. Splatoon 2
 19. Dissidia Final Fantasy NT
 20. Need for Speed Payback

NPD podkreśla, że od wielu lat nie było takiej sytuacji, by 2 pierwsze miejsca w rankingu były zajęte przez produkcje stworzone w Japonii.

Co z hardwarem? Styczeń to kolejny miesiąc dominacji Nintendo Switch na amerykańskim rynku. To właśnie Switch sprzedał się w największym nakładzie w USA. Sony też ma powody do zadowolenia, bo pomimo gorszej sprzedaży ilościowej od Switch, japońska firma zanotowała największe wpływy z tytułu sprzedaży konsol. NPD podkreśla jednak, że różnice między sprzedażą poszczególnych konsol wynoszą tylko ok. 3%, więc sprzęt każdej marki cieszy się w USA dużym zainteresowaniem.

Źródło: https://www.dualshockers.com/monster-hunter-world-nintendo-switch-january-npd/

Tagi: