Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.02.2018 16:23
Gracz utracił dostęp do konta z PlayStation Network, bo 8 lat temu użył złej nazwy
11536V

Gracz utracił dostęp do konta z PlayStation Network, bo 8 lat temu użył złej nazwy

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu dopuścił się w dzieciństwie czynu, z którego nie jest dzisiaj dumny. Jeden z graczy nawet nie przypuszczał, że za błąd w wieku 12 lat straci dostęp do PlayStation ID i swoich wszystkich cyfrowych gier.

To wydarzenie pokazuje, że zawsze należy bardzo rozważnie podchodzić do tematu zakładania kont w różnych usługach. Jedne z użytkowników postanowił opisać swoją nietypową sytuacje, ponieważ jego historia może ustrzec wielu graczy przed wielkim problemem.

PlayStation Plus marzec 2018 najlepszą ofertą w historii usługi?

Użytkownik Reddita o pseudonimie tiago28peixoto został zaskoczony wiadomością e-mail od PlayStation. Firma zawiadomiła użytkownika, że jego konto PlayStation ID zostało dożywotnio zbanowane za „naruszenie zasad sieci PlayStation Network”.

Sony nie wytłumaczyło, dlaczego gracz został odcięty od swoich cyfrowych produkcji, więc sam zainteresowany zadzwonił na infolinię, gdzie dowiedział się, że jego nazwa użytkownika jest niewłaściwa.

tiago28peixoto nie ukrywa, że w wieku 12 lat popełnił błąd i założył konto „KingMADAFAKA”, które oczywiście jest głupie, ale Sony wciąż nie wprowadziło możliwości zmiany PSN ID, więc musiał żyć ze swoim „piętnem”. Sytuacja jest o tyle zabawna, że mężczyzna stworzył konto 8 lat temu i od tego czasu ma już drugą konsolę Sony (wcześniej PlayStation 3, teraz PlayStation 4), ale i tak w zasadzie nie może nic zrobić.

„Podczas rozmowy dowiedziałem się, że moje konto zostało zablokowane dożywotnio, ponieważ mój sieciowy pseudonim naruszył Kodeks Postępowania. Mój PlayStation ID był  KingMADAFAKA. Przyznaję, że to głupia nazwa użytkownika, ale stworzyłem ją, gdy miałem 12 lat. Zapytałem Sony, czy jest sposób na zmianę nazwy, by nie stracić każdej gry, którą miałem na koncie (moje konto FIFA było niesamowite, miałem naprawdę dobry skład w Ultimate Team) i wszystkich zainwestowanych pieniędzy, ale powiedzieli, że nie mogą zmienić sieciowego ID, dlatego moje konto zostało zablokowane na zawsze i muszę stworzyć nowe od postaw.”

Z tego powodu lepiej uważajcie przed założeniem nawet „śmiesznego PSN ID”, bo za kilka lat możecie złapać na głowę potężnego „banhammera”. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Sony ostatnio rozsyłało ankiety, w których korporacja pyta, czy zmiana PlayStation ID jest nam potrzebna? Jak widać czasami nawet bardzo.

Źródło: https://www.reddit.com/r/PS4/comments/7ynacz/just_got_banned_from_psn_for_a_username_that_i/

Tagi: ban playstation 4 playstation id PlayStation Network Sony

Nie przegap