Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.02.2018 09:24
Supersampling również dla monitorów 1440p. Szykują się nowe funkcje dla Xbox One X i Xbox One S
2139V

Supersampling również dla monitorów 1440p. Szykują się nowe funkcje dla Xbox One X i Xbox One S

Gracze z wyświetlaczami 1080p mogą cieszyć się z lepszej jakości obrazu grając na Xbox One X dzięki opcji supersamplingu. Okazuje się, że na podobne traktowanie mogą liczyć niedługo również posiadacze monitorów 1440p.

Supersampling z Xbox One X działa póki co w ten sposób, że konsola wykonuje przeskalowanie obrazu z rozdzielczości natywnej 4K do 1080p na standardowych wyświetlaczach, co zapewnia odrobinę lepszą jakość obrazu, niż przy renderowaniu rozdzielczości 1080 bez użycia takiej metody.

PS4 z opcją supersamplingu w nowym firmwarze

Kevin Gammill, menedżer programowy z Microsoft Xbox, zapowiedział na Twitterze, że w najbliższej przyszłości gracze prawdopodobnie otrzymają opcję analogiczną do supersamplingu 1080p z Xbox One X. Tym razem jednak konsola będzie obsługiwać w ten sposób wyświetlacze o natywnej rozdzielczości 1440p. Gammill zasugerował, że osoby biorące udział w testach Preview "będą niedługo miło zaskoczone, jeśli posiadają Xbox One X lub Xbox One S".

Wsparcia dla supersamplingu 1440p w przypadku Xbox One X spodziewamy się od dawna. Ciekawe co jednak Microsoft zaproponuje w kontekście Xbox One S. Czekamy zatem na konkretne informacje od Microsoftu na ten temat.

W ostatniej aktualizacji firmware'u opcja supersamplingu do obrazu 1080p pojawiła się również na PlayStation 4. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Źródło: https://twitter.com/CmdrDesslock

Tagi: