Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.02.2018 18:05
Alder's Blood to połączenie XCOM, Bloodborne i Darkest Dungeon z Polski. Gra potrzebuje naszej pomocy
1386V

Alder's Blood to połączenie XCOM, Bloodborne i Darkest Dungeon z Polski. Gra potrzebuje naszej pomocy

Shockwork Games postanowiło wykorzystać najlepsze elementy trzech znanych hitów i wrzucić to wszystko do swojej produkcji. Taki mix na pierwszy rzut oka może wyglądać ryzykownie, ale Alder's Blood może odnieść sukces.

Alder's Blood to strategia turowa inspirowana serią XCOM, Bloodborne i Darkest Dungeon. Za tytuł odpowiada polskie studio Shockwork Games, które postanowiło zebrać gotówkę na produkcję za pośrednictwem Kickstartera.

Egress to połączenie Playerunknown's Battlegrounds z Dark Souls

„Dziecko XCOM i Bloodborne, które wychowało Darkest Dungeon” – te słowa mnie kupiły. Jeśli jesteście czytelnikami PPE od dłuższego czasu, to na pewno dobrze wiecie, że jestem wiernym fanem serii XCOM, na Bloodborne prawie złamałem kontroler, a teraz z błogą satysfakcją ogrywam Darkest Dungeon.

W Alder's Blood wcielimy się w grupę łowców potworów, którzy z błogą satysfakcją będą podróżować po zniszczonej cywilizacji. Wojownicy trafią do ponurych lasów, opustoszałych zamków, zwiedzą zniszczone wioski, czy też piekielne zatoczki i na każdym kroku zmierzą się z potężnymi przeciwnikami.

Autorzy zamierzają wyciągnąć najlepsze elementy ze wspomnianych tytułów, ale jednocześnie dopracować koncepcje – nie będzie pudła w momencie strzelania do rywala znajdującego się metr przed naszym bohaterem. Studio rezygnuje z losowości i chce zaoferować między innymi „System Ciemności”, który wpłynie na każdą walkę zmieniając jej zasady.

Podczas zadań będziemy eliminować wrogów, ukradniemy cenne przedmioty, zajmiemy się eskortą wyznaczonych postaci lub po prostu obronimy cywilów. Za każdym razem mamy wykorzystać umiejętności bohaterów, a przez panujący mrok niezbędne będzie przygotowanie odpowiednich strategii.

Teraz najważniejsze Alder's Blood znajduje się na Kickstarterze. Autorzy potrzebują 60 tysięcy dolarów na przygotowanie tytułu, który aktualnie zmierza na PC, jednak… Studio rozważa przygotowanie edycji na PlayStation 4 i Nintendo Switcha! Pomożecie?

Źródło: Twitter.com

Tagi: