Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2018 18:56
Egress to połączenie Playerunknown's Battlegrounds z Dark Souls. Koncepcja gry imponuje
1005V

Egress to połączenie Playerunknown's Battlegrounds z Dark Souls

W ostatnich tygodniach nie możemy narzekać na brak zapowiedzi nowych produkcji z podgatunku Battle Royale, ale w gąszczu podobnych tytułów warto wyróżnić Egress. Twórcy mają ambitny plan, który przy odpowiedniej realizacji może odnieść spory sukces.

Egress to nietypowe połączenie sieciowego RPG-a z Battle Royale, który wyróżnia się wymagającym systemem walki zapożyczonym z gier z serii Dark Souls. Za produkcję odpowiada studio Fazan Games.

Fortnite „największą grą na świecie”. Epic Games chwali się nowymi wynikami

Założenia Egress są naprawdę interesujące – podczas rozgrywki śmiałkowie trafią do „wielopoziomowego miasta”, po którym będziemy dowolnie biegać. Twórcy zdecydowali się na spory, otwarty teren przepełniony uliczkami, czy też najróżniejszymi domostwami.

Autorzy odrobili zadanie domowe wrzucając graczy do alternatywnego uniwersum, które łączy erę wiktoriańską z mitologią H.P. Lovecrafta, więc możemy oczekiwać ogólnego mroku oraz może nawet przerażających potworów.

W trakcie zmagań wcielimy się w bohaterów z unikalnymi zdolnościami, broniami i możliwościami ulepszenia swoich osiągów. Najważniejszym elementem zabawy będzie jednak walka, która opiera się na unikach, zdolnościach i wykorzystywaniu słabych  oraz mocnych stron postaci.

W Egress znajdą się zmagania dla solistów oraz drużyn, a produkcja jeszcze w tym roku trafi na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste.

Źródło: https://www.vg247.com/2018/02/09/egress-battle-royale-rpg-souls-like-combat/

Tagi: battle royale Dark Souls Egress Fazan Games PlayerUnknown's Battlegrounds