Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.02.2018 20:29
Film Call of Duty nabiera kształtów. Znamy reżysera oraz scenarzystę
885V

Film Call of Duty nabiera kształtów. Znamy reżysera oraz scenarzystę

Wielkie plany Activision zaczynają się krystalizować. Korporacja znalazła właśnie idealnego reżysera, który zajmie się przygotowaniem pierwszego filmu w świecie Call of Duty. Twórca może unieść ciężar marki.

Activision zamierza stworzyć całą serię filmów w świecie Call of Duty. Plany są ogromne, oczekiwania jeszcze większe, więc ekipa zajmująca się pierwszą produkcją będzie musiała zmierzyć się z naprawdę wymagającym zadaniem.

Filmy Call of Duty są niezwykle ważne dla Activision. Firma wierzy w zainteresowanie nowych odbiorców

Zdaniem redakcji Variety pierwszy film w uniwersum Call of Duty zostanie wyreżyserowany przez niezwykle ciekawą personę. To Stefano Sollima (m.in. "Gomorra", "Suburra", "Soldado") ma odpowiadać za projekt Activision.

Czy to dobry typ? Dowiemy się już 22 czerwca, bo w tym dniu na wielkim ekranie zadebiutuje wspomniany „Soldado” – jest to kontynuacja „Sicario” z 2015 roku, za którą odpowiadał Denis Villenevue.

Dodatkowo warto wiedzieć, że nad scenariusze ma pracować Kieran Fitzgerald (m.in. „Eskorta”, „Snowden”), jednak mężczyzna otrzymał za zadanie stworzenie nie tylko jednej opowieści, ponieważ to na jego barkach ma spoczywać cała seria filmów. Wcześniej Activision potwierdziło, że powstała specjalna grupa specjalistów, która tworzy kilka historii – opowieści z wielkiego ekranu nie będą ekranizacjami gier, ale mogą w istotny sposób odwoływać się do tytułów znanych z między innymi PlayStation 4, Xboksa One i PC.

Za kinowe Call of Duty ma odpowiadać również sztab producentów z Activision (Stacey Sher, Nicka van Dyka i Bobby Kotick).  

Źródło: https://www.flixist.com/call-of-duty-live-action-movie-signs-sicario-2-director-222329.phtml

Tagi: Activision call of duty film