Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.02.2018 12:49
THQ Nordic kupiło Koch Media i Deep Silver. Serie Metro, Saints Row i Dead Island z nowym właścicielem
876V

THQ Nordic kupiło Koch Media i Deep Silver. Serie Metro, Saints Row i Dead Island z nowym właścicielem

Na rynku gier doszło do ważnej i niespodziewanej transakcji. Okazuje się, że THQ Nordic przejęło Koch Media oraz Deep Silver, co oznacza automatycznie, że firma pozyskała prawa do marek Saints Row, Dead Island itd.

THQ Nordic kupiło Koch Media oraz Deep Silver za 121 milionów euro. Jak podaje serwis GamesIndustry transakcja zostanie sfinalizowana jeszcze dzisiaj.

W ramach umowy THQ Nordic przejmuje praktycznie wszystkie aspekty działalności Koch Media. Oznacza to, że THQ Nordic staje się właścicielem praw do takich marek jak Saints Row, Dead Island i Metro. Teraz od tego wydawcy będą zależeć dalsze losy wymienionych tytułów. Miejmy nadzieję, że firma będzie dobrze wspierać te marki, w których jest duży potencjał (szczególnie w serii Metro i Dead Island, bo Saints Row się trochę wypaliło w ostatnich latach).

W ramach przejęcia THQ Nordic pozyskuje też studio Volition, odpowiedzialne za serię Saints Row oraz studio Dambuster. Obie firmy należały wcześniej do Koch Media.

Niemiecka firma po przejęciu będzie działać dalej "bez restrukturyzacji i cięć kosztów" - jak poinformowało THQ Nordic. Wygląda zatem na to, że pomimo transakcji THQ Nordic nie chce zmieniać nazwy pozyskanej firmy i pozostawi nawet kluczowe osoby w zarządzie. Wiemy, że prezesem Koch Media będzie dlalej Klemens Kundratitz.

"Koch Media ma bogatą historię zysków, pomimo krótkiego epizodu, w którym ponosiło straty przez mniej udane premiery gier. THQ Nordic jest przekonane, że studia deweloperskie Deep Silver będą w ramach THQ Nordic dostarczać wspaniałych produkcji AAA, m.in. Metro Exodus, nowej gry AAA od Volition a także m.in. kolejnej gry AAA od Dambuster Studio" - powiedział Lars Wingefors, prezes THQ Nordic.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-02-14-de-blob-publisher-thq-nordic-buys-koch-media-for-121m

Tagi: saints row THQ Nordic Volition