Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.02.2018 20:30
Słudzy diabła zmierzają do polskich kin. Remake najbardziej przerażającego filmu grozy z Indonezji
1980V

Słudzy diabła zmierzają do polskich kin. Remake najbardziej przerażającego filmu grozy z Indonezji

Minęło już sporo czasu od mojej ostatniej publikacji na temat sporej ciekawostki zmierzającej do polskich kin. Po ostatnich, japońskich produkcjach, nadchodzi czas na film z Indonezji, który może zainteresować wielu fanów horrorów.

Pewnie tylko nieliczni czytelnicy naszego portalu słyszeli o filmie zatytułowanym „Słudzy diabła”. Jest to indonezyjski hit, który w weekend otwarcia obejrzało ponad  cztery miliony widzów. Opowieść została przygotowana na podstawie hitu z 1980 roku, który jest uważany za najbardziej przerażający film grozy z Indonezji.

Koreańska prowincja i szaleńcza choroba. Film Lament spodoba się fanom azjatyckiego kina

Reżyserem filmu jest Joko Anwar – wszechstronny indonezyjski specjalista od kina gatunkowego, odpowiedzialny m.in. za filmy „Zapis moich zmysłów” (Festiwal Filmowy Pięć Smaków), „Modus Anomali” (sekcja Midnight Madness festiwalu SXSW w Austin) i serial HBO „Półświaty”.

Tak prezentuje się opis filmu:

„Rini (Tara Basro) wraz z rodzicami (Bront Palarae i Ayu Laksmi) i trzema młodszymi braćmi zostają zmuszeni do sprzedania domu i zamieszkania u babci, aby opłacić kosztowne leczenie matki. Nieznana choroba, na którą kobieta zapadła trzy i pół roku temu, pochłania resztki rodzinnych oszczędności. Gdy chora umiera, ojciec Rini podejmuje się pracy, pozostawiając dzieci same w domu. Niedługo potem dom zaczyna nawiedzać upiorna zjawa łudząco przypominająca niedawno zmarłą kobietę. Wychodzi też na jaw ukrywany przez lata fakt o zawartym w przeszłości mrocznym pakcie, którego konsekwencje sięgają obecnie domowników. Aby uchronić rodzinę przed niebezpieczeństwem, Rini i jej bracia muszą rozwikłać tajemnicę z przeszłości.”

Słudzy diabła trafi do polskich kin 16 lutego, a w swoim czasie zdobyli aż 13 nominacji podczas Indonezyjskiego Festiwalu Filmowego, w tym za Najlepszy film, reżyserię, scenariusz i zdjęcia.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: film mayfly słudzy diabła zwiastun