Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.02.2018 09:25
Take-Two prezentuje swoje wyniki. Kolejny rekord Grand Theft Auto V. Firma pod wrażeniem Switch
1936V

Take-Two prezentuje swoje wyniki. Kolejny rekord Grand Theft Auto V. Firma pod wrażeniem Switch

Take-Two dołączyło do firm, które przedstawiły swój raport finansowy za ostatnie miesiące 2017 roku. Jak łatwo się domyślić po ostatnim newsie o popularności Grand Theft Auto V, Take-Two ma powody do zadowolenia.

Główny dyrektor finansowy Take-Two ogłosił, że Grand Theft Auto V rozeszło się od 2013 roku w nakładzie ponad 90 milionów kopii (to najlepszy wynik w historii gier AAA). Cały czas bardzo mocno rozwija się również Grand Theft Auto Online. 2017 rok był najmocniejszy w historii funkcjonowania tego trybu. Gra wygenerowała rekordowe wpływy z tytułu sprzedaży mikrotransakcji dla Take-Two.

Jak łatwo się domyślić prezes Take-Two zapowiedział, że wydawca będzie wspierać bardzo silnie Grand Theft Online w kolejnych miesiącach. Mamy spodziewać się dużo świeżej zawartości w tym trybie.

GTA Online mocno rozwija walki powietrzne

Główny dyrektor finansowy zapowiedział, że mikrotransakcje pozostaną kluczowym elementem wszystkich nowych gier AAA, wydawanych przez Take-Two. Wg wydawcy najważniejszą rzeczą jest, by mikrotransakcje wykonać w sposób, który nie odstraszy graczy od zakupów. Najważniejszym celem firmy pozostaje "uszczęśliwianie i angażowanie konsumentów".

Prezes Take-Two wypowiedział się również na temat popularności Nintendo Switch. Strauss Zelnick jest "pod wrażeniem" szybkiego rozwoju tej konsoli. Na razie wydawca nie ma w związku z tym niczego do ogłoszenia, ale to może się zmienić w 2018 roku.

Strauss Zelnick został również zapytany o to, czy Take-Two chce stworzyć tytuł, który będzie wykorzystywać ogromną popularność gatunku Battle Royale. Prezes Take-Two odpowiedział, że to mało prawdopodobne, bo jego firma nie zamierza nikogo kopiować, tylko chce sama wyznaczać trendy.

Od 1 października do 31 grudnia 2017 r. Take-Two zanotowało zysk netto w wysokości 25 milionów dolarów, co stanowi wynik trochę lepszy od wcześniejszych prognoz.

Źródło: https://www.dualshockers.com/gta-publisher-focused-players-not-payers-talks-microtransactions-quality/

Tagi: Grand Theft Auto V gta v Strauss Zelnick Take-Two