Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.02.2018 11:12
Nowa trylogia Gwiezdnych Wojen. Reżyserem autor Ostatniego Jedi. Twórcy Gry o Tron zajmą się spinoffami
1498V

Nowa trylogia Gwiezdnych Wojen. Reżyserem autor Ostatniego Jedi. Twórcy Gry o Tron zajmą się spinoffami

Wygląda na to, że Disney i Lucasfilm są bardzo zadowolone ze współpracy z Rianem Johnsonem, który wyreżyserował Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Twórca został zaproszony do kreowania kolejnych odsłon gwiezdnej serii.

Rian Johnson nie tylko wyreżyserował Ostatniego Jedi, ale opracował do tego obrazu również scenariusz (który wywołuje spore kontrowersje wśród fanów marki). Disney uznało wkład twórcy w rozwój marki, bo firma już zaproponowała mu stworzenie kolejnej trylogii Star Wars. Tym razem już bez tematu rodziny Skywalkerów i w zupełnie innym zakątku Galaktyki.

Przegląd zwiastunów filmowych z finałów Super Bowl 2018

Rian Johnson przystał na warunki Disneya. "Ostatni Jedi" jest tylko początkiem bardzo długiej przygody Johnsona z Gwiezdnymi Wojnami.

"Lucasfilm z przyjemnością ogłasza, że Johnson stworzy zupełnie nową trylogię Gwiezdnych Wojen, zajmując się nie tylko reżyserią, ale również scenariuszem. Odbędzie się to we współpracy producentem Ramem Bergmanem.

Johnson stworzył w Ostatnim Jedi niezwykle mocny przekaz, z którego Disney i Lucasfilm są niesamowicie dumne. W nowej trylogii, która nie jest związana z sagą Skywalkerów, Johnson wprowadzi na ekran zupełnie nowe postacie, w zakątku Galaktyki, którego wcześniej nie pokazywano".

Disney nie podaje jeszcze nawet przybliżonych terminów premier pierwszej odsłony nowej trylogii. Najpierw na srebrne ekrany kin trafi oczywiście spinoff w postaci filmu Solo: A Star Wars Story (polska premiera odbędzie się 25 maja) a następnie finalną odsłona aktualnej trylogii Gwiezdnych Wojen. Gwiezdne Wojny: Epizod IX trafi do kin dopiero w grudniu 2019 roku. Reżyserowania dzieła tym razem podjął się J.J. Abrams a scenariusz opracowuje Chris Terrio, Jack Thorne i Colin Trevorrow.

To nie koniec wieści od Disneya. Firma ogłosiła, że David Benioff oraz D.B. Weiss (autorzy serialowej Gry o Tron) mają odpowiadać za kolejne spin-offy związane z marką Star Wars. Powstanie też przynajmniej jeden serial live-action. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie się jego tworzeniem.

Źródło: https://youtu.be/ZQT-3JODB8k

Tagi: