Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.02.2018 10:20
Final Fantasy XV z problemami w benchmarku. Square Enix obiecuje poprawę wydajności
798V

Final Fantasy XV z problemami w benchmarku. Square Enix obiecuje poprawę wydajności

Okazuje się, że benchmark Final Fantasy XV jest nie do końca dobrą wizytówką tego role-playa. Square Enix obiecuje, że poprawi pewne niedomagania wizualne w tej próbce kodu na PC.

Problemy z benchmarkiem Final Fantasy XV Windows Edition zgłaszają m.in. osoby korzystające z technologii GameWorks HairWorks.

Square Enix opublikowało benchmark dla Final Fantasy XV

To jednak nie koniec problemów z benchmarkiem. Square Enix podaje, że bug związany z mechanizmem Level of Detail (LOD) powoduje "zacinanie" się framerate'u, co ma negatywny wpływ na wyniki testu. Wydawca nie podał co powoduje ten problem, ale zapewnił, że nie uświadczymy go w pełnej wersji Final Fantasy XV Windows Edition.

Square Enix podało również, że w sklepowej wersji Final Fantasy XV na PC znajdziemy wiele ustawień graficznych, których brak w benchmarku, dzięki którym będziemy mogli zoptymalizować działanie gry na posiadanym sprzęcie. Wygląda zatem, że jest nadzieja dla osób, które osiągnęły słabe wyniki w benchmarku (wg Square Enix nieakceptowalny rezultat to mniej niż 2000 punktów). Możliwe, że mimo wszystko, po pogrzebaniu w ustawieniach w finalnej wersji gry, będzie można przyjemnie pograć nawet na słabszych konfiguracjach PC.


Tagi: benchmark FFXV Final Fantasy XV pc Square Enix