Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.02.2018 12:56
Shadow of the Colossus. Kow Otani opowiada o tworzeniu pięknych kompozycji
1103V

Shadow of the Colossus. Kow Otani opowiada o tworzeniu pięknych kompozycji

Premiera Shadow of the Colossus Remake odbędzie się już w najbliższy wtorek. Sony nie zadowala się oczywiście rewelacyjnymi ocenami, jakie zgarnia odświeżony klasyk, ale dalej naciera ze swoją kampanią reklamową.

Tym razem w akcji marketingowej pojawiło się miejsce dla genialnej ścieżki dźwiękowej, skomponowanej przez Kowa Otaniego. Muzyk tłumaczy w nowym materiale wideo, jakie emocje chciał przekazać w kawałkach, które pojawiły się w Shadow of the Colossus.

Fenomenalne oceny Shadow of the Colossus Remake

W czasach PlayStation 2, gdy na rynku często spotykało się jeszcze ścieżki dźwiękowe bazujące na syntezatorach, Sony zdecydowało się na zaprzęgnięcie do stworzenia muzyki w Shadow of the Colossus grupę prawdziwych muzyków. Efekt zachwycił graczy i śmiało można powiedzieć, że kompozycje Kowa Otaniego nie straciły nic ze swojej pierwotnej świeżości.

Inne gry, do których Kow Otani przygotował muzykę to Sky Odyssey, Heavy Metal Thunder i Philosoma. Otani koncentruje się przede wszystkim na serialach anime (muzyka m.in. do Over Drive, Another czy Zoids).

Tagi: kow otani muzyka playstation 4 ps4 Shadow of the Colossus sony