Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.01.2018 08:26
Metal Gear Survive. Konami ujawnia wymagania sprzętowe. Zabawa bez loot boxów
692V

Metal Gear Survive. Konami ujawnia wymagania sprzętowe. Zabawa bez loot boxów

Beta Metal Gear Survive miała problem z utrzymaniem 60 fps na PlayStation 4 Pro. Na lepszy framerate można liczyć oczywiście posiadając high-endowy komputer osobisty. Konami właśnie przedstawiło, o jakiej konfiguracji rekomendowanej trzeba tu mówić.

Do premiery Metal Gear Survive został już tylko niecały miesiąc, więc pora by wydawca zaczął mówić o konkretach dotyczących wersji PC.

Mikrotransakcje potwierdzone w Metal Gear Survive

Okazuje się, że wymagania są raczej rozsądne. W opcji minimalnej wystarczy posiadanie 4GB pamięci RAM i procesora klasy Intel Core i5 4460 lub lepszego. Konami ponownie podkreśliło wymów stałego łącza internetowego. Metal Gear Survive to gra Always Online i dotyczy to nawet kampanii singleplayer, której zaliczenie ma zabierać przynajmniej 12 godzin.

Wymagania minimalne:

OS: Windows 7×64, Windows 8×64, Windows 10×64 (tylko 64-bitowe)
Procesor: Intel Core i5-4460 (3,40 GHz) lub lepszy; Quad-core lub lepszy
Pamięć: 4GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 650 (2GB) lub lepsza (wymagany DirectX 11)
DirectX: Wersja 11
Sieć: Stałe łącze internetowe
HDD: 20 GB

Wymagania rekomendowane:

OS: Windows 7×64, Windows 8×64, Windows 10×64 (tylko 64-bitowe)
Procesor: Intel Core i7-4790 (3.60GHz) lub lepszy; Quad-core lub lepszy
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 (DirectX 11 wymagane)
DirectX: Wersja 11
Sieć: Stałe łącze internetowe
HDD: 20 GB

W połowie stycznia dowiedzieliśmy się, że w tytule znajdą się mikrotransakcje. Czy zatem w grze pojawią się loot boxy? Yuji Korekado, producent odpowiedzialny za poprzednie odsłony Metal Gear i Metal Gear Survive stwierdził w wywiadzie dla Official PlayStation Magazine, że w grze nie znajdziemy skrzynek z łupami. Mikrotransakcje nie będą też typu "pay-to-win". Konami chce się ograniczyć w zakresie mikrotransakcji do motywów przypominających akcesoria z Metal Gear Online i FOB z The Phantom Pain.

Metal Gear Survive z pewnością nie cieszy się póki co miłym przyjęciem ze strony fanów serii Metal Gear, którzy uważają, że po odejściu Hideo Kojimy z firmy marka idzie w złym kierunku. Pierwsze wrażenia wielu redakcji z bety są jednak bardzo pozytywne, więc jeśli nawet tytuł nie zadowoli fanów Metal Geara, to może chociaż zadowoleni będą miłośnicy tytułów multiplayerowych. Premiera nastąpi w Europie już 22 lutego 2018 r.

Źródło: https://www.dualshockers.com/metal-gear-survive-pc-requirements/

Tagi: Konami metal gear metal gear survive pc PS4 xone