Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.01.2018 09:13
Metal Gear Survive z mikrotransakcjami i wymogiem Always Online. Długość kampanii singleplayer
1228V

Metal Gear Survive z mikrotransakcjami i wymogiem Always Online. Długość kampanii singleplayer

Pora rozwiać wątpliwości na temat Metal Gear Survive. Konami rozwiązał się wreszcie język. Japońska firma przedstawiła dokładne informacje na temat cech rozgrywki w nowej grze akcji.

Potwierdzają się informacje, że Metal Gear Survive to gra "Always Online", czyli taka, która do działania wymaga stałego połączenia z Siecią. Dotyczy to niestety również kampanii singleplayer. By bawić się w "singlu" gra musi co chwilę łączyć się z serwerami Konami.

Okładki Metal Gear Survive zdradzają, że to gra Always Online

Japoński wydawca jako powód takiego stanu rzeczy podaje "scalenie doświadczenia singleplayer i multiplayer". Gracze mogą bez zbędnych przestojów przeskakiwać między singlem a rozgrywką wieloosobową.

"Wymaganie sieciowe pomaga wspierać idealną integrację między samotną rozgrywką a coopem. To pozwala nam na zapewnianie stałego dopływu zawartości po premierze" - powiedział przedstawiciel Konami.

Kolejna informacja: w Metal Gear Survive znajdziemy sklepik z mikrotransakcjami. Monety można oczywiście kupować za prawdziwe pieniądze (nie ujawniono jeszcze cen) oraz za walutę zarabianą w trakcie normalnej rozgrywki. W naszej galerii znajdziecie screenshot przedstawiający rzeczy, które można kupić w Metal Gear Survive. To przede wszystkim rozmaite "boosty", czyli premie do szans na zdobywanie surowców, Battle Points itd.

Jeśli chodzi o dugość kampanii singleplayer, to możemy wg Jennifer Tsang z Konami, mówić o 15-20 godzinnej zabawie. Po zakończeniu "singla" będzie się można oczywiście bawić w trybach multiplayer.

Publiczne testowanie bety Metal Gear Survive potrwa od 18 do 22 stycznia. Pograć będzie można na PS4 oraz XOne. Konami nie ogłosiło testów na PC.

Tagi: always online Konami metal gear survive mikrotransakcje