Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.02.2018 08:45
Fe ma tak wielki świat, że można się w nim zgubić. Długość zabawy i współpraca z EA
1556V

Fe ma tak wielki świat, że można się w nim zgubić. Długość zabawy i współpraca z EA

Pojawiają się kolejne informacje o Fe po tym jak okazało się, że tytuł będzie śmigać w natywnej rozdzielczości 4K na Xbox One X (a w 1260p na PS4 Pro).

Tym razem studio Zoink Games zdradziło, że przy Fe spędzimy 7-8 godzin. I to tylko uwzględniając główne zadania fabularne. Gracze mają jednak swobodę w przemieszczaniu się po lokacjach i w szukaniu sekretów, więc ten wynik można pewnie podnieść o jeszcze kilka godzin.

Autorzy Fe zdradzają parametry graficzne na Xbox One X i PS4 Pro

"W wersji minimalnej, wykonując tylko 'główny quest' przejście gry zajmie ok. 7-8 godzin. Masz jednak  swobodę w przemieszczaniu się po lokacjach i w odkrywaniu w nich sekretów, więc to tak naprawdę od gracza będzie zależeć, jak długo pobawi się w Fe. Ten świat jest na tyle duży, że można się w nim zgubić, ale jednocześnie na tyle kameralny, by go całego poznać w rozsądnym czasie".

Autorzy Fe wypowiedzieli się również na temat tworzenia wersji gry na Nintendo Switch.

"Bardzo lubię Switch, szczególnie w trybie przenośnym. Fajnie jest założyć słuchawki i wyłożyć się na sofie, grając w Fe. Fe może i działa w gorszych parametrach niż na PS4/XOne, ale i tak tytuł wygląda naprawdę dobrze na Switch. To nasza druga gra tworzona na Switch (oprócz Flipping Death) więc przechodziliśmy pewne wyzwania, ale mogę powiedzieć, że mimo wszystko poszło gładko".

Studio Zoink zapewnia również w rozmowie z serwisem Wccftech, że EA nie ingerowało w proces twórczy autorów.

"Przedstawiliśmy EA projekt a oni dali zaoferowali nam fantastyczne warunki. To niesamowite, że oni nam pomagają. Brzmi to może, jakbym był przez nich opłacany, żeby tak mówić, ale to szczera prawda. Oni zaoferowali nam tyle pomocy, bez ingerowania w wizję artystyczną naszej gry, że cała współpraca była tylko przyjemnością" - powiedział Andreas Beijer, reżyser i dyrektor artystyczny Fe.

Fe wydawane jest w ramach inicjatywy EA Originals i trafi na rynek już 16 lutego. Gra będzie kosztować 84 zł.

Tagi: ea fe ps4 pro xbox one x zoink games

Nie przegap