Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.01.2018 13:03
Rust opuszcza Wczesny Dostęp po 4 latach. Autor Garry's Mod obiecuje stałe wsparcie
610V

Rust opuszcza Wczesny Dostęp po 4 latach. Autor Garry's Mod obiecuje stałe wsparcie

Garry Newman wreszcie wyciąga Rust z fazy Wczesnego Dostępu. Tytuł w tej formie był dostępny już od grudnia 2013 roku.

Gra twórcy Garry's Mod wreszcie, po ponad 4 latach, opuszcza etap Wczesnego Dostępu na Steam. Wiadomo już, że Rust zostanie wydane w pełnej formie 8 lutego 2018 roku. Cena została ustalona na poziomie 35 dolarów (we Wczesnym Dostępie Rust kosztowało 20 dolarów).

Autorzy Rust musieli zwrócić graczom 4 mln dolarów

O dziwo to jednak nie oznacza końca prac nad Rust. Garry Newman napisał na swoim blogu, że zespół deweloperów nie przechodzi jeszcze do tworzenia nowego projektu. Teraz ekipa musi opracować jeszcze przynajmniej kilka aktualizacji, ulepszających gameplay. Świeżych łatek mamy spodziewać się regularnie co miesiąc. Garry Newman określa kod, który otrzymamy 8 lutego jako "wersję alfa". Rust we Wczesnym Dostępie miało być natomiast tylko "prototypem". W tym miejscu znajdziecie rozkład jazdy, prezentujący nadciągające funkcje i usprawnienia w Rust.

Rust to sieciowa gra survivalowa, w której gracze zaczynają goli i weseli (dosłownie) i muszą stworzyć dla siebie nie tylko odzienie, ale również broń, narzędzia i bazę (najlepiej we współpracy z innymi graczami).

Tagi: garry newman garry's mod pc Rust steam wczesny dostęp