Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.02.2016 19:59
Hideo Kojima nie ma zamiaru stworzyć gry podobnej do Silent Hills
1036V

Hideo Kojima nie ma zamiaru stworzyć gry podobnej do Silent Hills

Konami pożegnało się z Hideo Kojimą i jednocześnie anulowało powstawanie Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza). Wielu graczy miało nadzieję, że znany deweloper powróci do tej koncepcji i zaoferuje graczom podobną wizję horroru. Twórca jednak nie zamierza patrzeć w przeszłość. 

Hideo Kojima w rozmowie z dziennikarzem Polygonu podkreślił, że chociaż wizja Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza) była ciekawa, to jednak ta gra nigdy nie powstanie. Nie chodzi tutaj nawet o prawa do marki – które oczywiście posiada Konami – ale twórca nie zamierza nawet przygotowywać podobnej produkcji.

Autor zamierza w przyszłości zająć się horrorem, zgłębić ten gatunek, ale nie powinniśmy wyczekiwać na tytuł przypominający P.T.:

„Po P.T. pojawiły się podobne tytuły, które już zadebiutowały lub są przygotowywane. Osobiście nie zamierzam przygotowywać czegoś w podobnym tonie, wolałbym zaproponować inne podejście i inny punkt widzenia.”

Twórca podkreślił, że samo Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza) było oczywiście eksperymentem, dzięki którym zrozumiał wiele rzeczy, ale nie możemy oczekiwać podobnego horroru z jego rąk. 

Źródło: http://gamingbolt.com/kojima-on-why-he-will-never-release-a-game-like-p-t-doesnt-want-to-look-back-at-the-konami-drama

Tagi: