Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.01.2018 16:29
Nintendo podbiło Stany Zjednoczone. Kapitalne wyniki Nintendo Switch i Nintendo 3DS
1031V

Nintendo podbiło Stany Zjednoczone. Kapitalne wyniki Nintendo Switch i Nintendo 3DS

Nintendo zdominowało Stany Zjednoczone w grudniowym rankingu sprzedaży. Urządzenia Japończyków cieszyły się fantastycznym zainteresowaniem i to właśnie Nintendo Switch był najchętniej kupowaną konsolą w ostatnim miesiącu ubiegłego roku.

Japończycy właśnie ostatecznie potwierdzili wszystkie wyniki wygenerowane na amerykańskim rynku w grudniu 2017 roku. Był to niezwykle ważne moment dla korporacji, która mogła zaprezentować swoją siłę w starciu z PlayStation 4 Pro oraz Xboksem One X.

Nintendo Labo dla Nintendo Switch to nowa forma rozgrywki z... Kartonami w roli głównej

Nintendo właśnie potwierdziło, że to Nintendo Switch według NPD Group był najchętniej kupowaną konsolą w Ameryce w grudniu. Klienci w zaledwie pięć tygodni nabyli 1,5 mln egzemplarzy konsoli, która umocniła swój wynik na tym rynku – Nintendo Switch to najszybciej sprzedająca się domowa konsola w historii USA. Urządzenie przebiło rezultat 4,8 mln sztuk.

To nie koniec dobrych wieści, bo Nintendo 3DS powrócił do łask. Amerykanie nabyli ponad 750 000 pudełek z małą konsolą i ten wynik pozwolił osiągnąć najlepszy rezultat od… Grudnia 2014 roku! Produkt odnotował 27% wzrost zainteresowania względem tego samego okresu 2016 roku. Jednocześnie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nabyli już ponad 21 mln Nintendo 3DS-ów.

Japończycy potwierdzili, że Nintendo Switch, Nintendo 3DS i Nintendo Entertainment System: Super NES Classic Edition łącznie osiągnęły rezultat ponad 2,6 mln sprzedanych egzemplarzy w ciągu jednego miesiąca w USA.

Jednocześnie klienci chętnie sięgali po tytuły na wspomniane systemy – Super Mario Odyssey zawitał na 3 miejsce, Mario Kart 8 Deluxe na 4, The Legend of Zelda: Breath of the Wild na 9, Splatoon 2 na 16, a Pokémon Ultra Sun i Pokémon Ultra Moon wspólnymi siłami wskoczyły na kolejno 13 i 14 lokatę w rankingu sprzedaży gier.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: 3ds Nintendo nintendo Switch sprzedaż konsol tweet wyniki sprzedaży