Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2018 23:06
Nintendo ujawnia Nintendo
2840V

Nintendo Labo dla Nintendo Switch to nowa forma rozgrywki z... Kartonami w roli głównej

Po godzinie 13 informowałem na portalu o tajemniczej zapowiedzi Nintendo. Japończycy zdecydowali się przygotować „nowe, interaktywne doświadczenie”, które właśnie zostało ujawnione. Poznajcie Nintendo Labo!  

Nintendo od początku roku nie zwalnia. Firma w ubiegłym tygodniu zaprezentowała kilka ciekawych tytułów zmierzających na Nintendo Switcha – na Nintendo Direct Mini poznaliśmy między innymi Dark Souls Remastered oraz Mario Tennis Aces.

Dark Souls Remastered, Donkey Kong Country, Mario Tennis Aces i więcej. Szczegóły Nintendo Direct Mini

Dzisiaj Nintendo zdecydowało się na kolejną niespodziankę. Nintendo Labo to „nowa forma rozgrywki” od Nintendo. Firma zdecydowała się przygotować kartonowe urządzenia, które za pomocą Nintendo Switcha zamienią się w pełnoprawne sprzęty, które przykładowo – pozwolą odegrać ulubiony utwory na pianinie, złowić ryby za pomocą wędki, czy po prostu wziąć udział w wyścigi… Wszystko za pomocą kartonów.

Japończycy przygotują zestawy, które mają zapewnić sporo frajdy – nie tylko będziemy musieli zbudować „sprzęt”, ale również otrzymamy możliwość pełnej personalizacji (wiecie – karton można pomalować lub nakleić na niego kilka dodatków) i oczywiście na końcu zagramy w nowe gry.

Premiera Nintendo Labo odbędzie się 20 kwietnia – w tym dniu kupimy dwa zestawy, które zostały wycenione na 69,99 lub 79,99 dolarów. 

  • Variety Kit pozwoli stworzyć dom, motor, pianino, dwa samochodziki i wędkę. Klienci w zestawie otrzymają 28 kartonowych arkuszy, 3 etykiety odblaskowe, 3 arkusze kalkulacyjne, pomarańczowy sznurek, niebieski sznurek, szary i niebieski zestaw oczek i 2 duże oraz 6 małych opasek gumowych z częściami zamiennymi. Cena: 238 zł.
  • Robot Kit zamieni gracza w robota. Zestaw zawiera 19 kartonów, 4 karty kartonowe, 2 pomarańczowe i 2 niebieskie sznurki, duży szary pasek, średni szary pasek, dwa zestawy małych szarych pasków i 12 zestawów oczek (10 szarych i 2 pomarańczowe). Cena: 272 zł

Tagi: Nintendo nintendo labo Nintendo Switch switch

Nie przegap