Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.01.2018 15:02
Play With Me to polski escape room inspirowany serią „Piła”. Twórcy stawiają na mroczne zagadki
1244V

Play With Me to polski escape room inspirowany serią „Piła”. Twórcy stawiają na mroczne zagadki

Seria filmów „Piła” otrzymała kilka gier, które jednak nie osiągnęły wielkiego sukcesu. Trudno nie odnieść wrażenia, że deweloperom dotychczas nie udało się skorzystać z siły tej marki, ale polskie AIREM postanowiło zaprezentować Play With Me. Gra może zainteresować fanów Jigsawa.

Play With Me to gra przygodowa z podgatunku escape room, którą przygotowało polskie studio AIREM. Za wydaniem gry odpowiada IQ Publishing i aktualnie tytuł trafił wyłącznie na komputery osobiste.

Two Point Hospital to duchowy spadkobierca Theme Hospital. Nad grą czuwa SEGA

Postanowiłem wspomnieć na portalu o Play With Me, ponieważ produkcja może okazać się ciekawym projektem. Deweloperzy kreując tytuł inspirowali się filmową serią „Piła” i stworzyli niebanalne zagadki.

W Play With Me poznamy bliżej dziennikarza śledczego Roberta Hawka, który wraz ze swoją żoną Sarą zaginął w tajemniczych okolicznościach. Policja podejrzewa, że z tym wydarzeniem może mieć coś wspólnego „Iluzja”, czyli seryjny morderca, o którym Hawk pisał ze swoim znajomym, prywatnym detektywem  Patrickiem Clarkiem. Mężczyźni byli blisko odkrycia jego prawdziwej tożsamości.  

"Poznaj mroczny świat stworzony przez chory umysł i odkryj kto za tym wszystkim stoi. Nie będziesz jednak sam podczas tej niebezpiecznej rozgrywki - odrobiną manipulacji i przysług możesz zaskarbić sobie wdzięczność innych uwięzionych, a nawet uzyskać ich pomoc. Jak ich wykorzystasz? Czy jesteś gotowy na poświęcenie przyjaciela, żeby samemu wydostać się z pułapki? Przetestuj swoje człowieczeństwo dzięki licznym wyborom moralnym oraz questom pobocznym, które prowadzą do dziesiątek zakończeń!"

Powyższymi słowami zapowiada produkcję wydawca, który jednocześnie zapewnia, że w grze pojawi się tona najróżniejszych zagadek. Twórcy wchodzą na wyższy poziom immersji przez stworzenie łamigłówek, w których gracz musi wykorzystać prawdziwe przedmioty.

"Wejdź na wyższy poziom immersji i wykorzystaj realne przedmioty, aby przechytrzyć swojego dręczyciela. Dmuchnij w mikrofon, aby zdmuchnąć świeczkę, wykonuj gesty dłońmi, aby podpalić zapałkę, potrząsnąć pudełkiem (co tam może być?), odkręcić słoik (uważaj, żeby gałki oczne nie wyleciały ze środka!), albo zaatakować kogoś młotkiem! I mam nadzieję, że masz gdzieś lusterko pod ręką... A to dopiero początek niespodzianek!"

Studio postanowiło zadbać również o mechanikę „obłędu” (gracz podczas zabawy musi określać stan psychiczny protagonisty), liczne dodatkowe aktywności (czytanie SMS-ów, gry mobilne, tworzenie wirtualnego dziennika), czy też losowo generowane elementy.

Play With Me będzie dostępne za około 4 godziny na Steam, a zainteresowani muszą przygotować 35,99 zł.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: airem IQ Publishing play with me zapowiedź