Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2018 16:15
Two Point Hospital to duchowy spadkobierca Theme Hospital. Nad grą czuwa SEGA
1160V

Two Point Hospital to duchowy spadkobierca Theme Hospital. Nad grą czuwa SEGA

SEGA właśnie ujawniła zapowiadany w ubiegłym tygodniu projekt. Two Point Studios pracuje nad Two Point Hospital, które jeszcze w tym roku pozwoli nam wcielić się w szefa wielkiego szpitala. Na dobry początek oglądamy zwiastun.

Two Point Hospital to gra strategiczna, w której gracz wciela się w zarządcę szpitala. Tytuł to duchowy spadkobierca Theme Hospital i produkcję przygotowało Two Point Studios, a wydawcą została SEGA.

SEGA szykuje się do kolejnej zapowiedzi

Two Point Studios to brytyjska ekipa, w skład której wchodzą byli deweloperzy z Lionhead (seria Fable, Black & White) oraz twórców z Bullfrog Productions (serie Syndicate, Dungeon Keeper, Theme, Populous). Autorzy zdecydowali się pracować nad nową wersją Theme Hospital, które pierwotnie trafiło na rynek w 1997 roku.

Należy na pewno zaznaczyć, że szefami studia zostali Mark Webley oraz Gary Carr, którzy w swoim czasie byli odpowiedzialni za właśnie Theme Hospital. Aktualnie nie otrzymaliśmy wielu szczegółów, ale nowa wersja zadebiutuje w 2018 roku i aktualnie zmierza na komputery osobiste.

W Two Point Hospital możemy oczekiwać niecodziennych przypadków medycznych, śmierci czyhającej na umierających pacjentów, czy też najróżniejszych problemów związanych z prowadzeniem wielkiego szpitala.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: