Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.01.2018 12:50
Fable 4 powstaje! Wiarygodni informatorzy Eurogamer donoszą o wysokim budżecie
1560V

Fable 4 powstaje! Wiarygodni informatorzy Eurogamer donoszą o wysokim budżecie

Wygląda na to, że potwierdzają się plotki, o których pisaliśmy na początku stycznia. Eurogamer twierdzi, że Microsoft prowadzi prace nad nową odsłoną Fable, z dużym budżetem.

Marka Fable ma wrócić w formie wysokobudżetowej produkcji AAA. Eurogamer twierdzi, że to pewna informacja, która pochodzi od sprawdzonych informatorów. Redakcja zdradziła, że nad nowym Fable pracują deweloperzy ze studia Playground, odpowiedzialni za bardzo udaną serię Forza Horizon.

Microsoft już wspomina o konferencji na E3 2018. Czekajcie na „pozytywne zmiany”

Fable 4 ma być skoncentrowane na mocnej fabule i oferować przy tym otwarte środowisko do eksploracji. Walka będzie przebiegać tradycyjnie w konwencji action RPG. Nad projektem ma pracować aż 200 osób w nowo uformowanym oddziale Playground, usytuowanym w Leamington Spa (Warwickshire).

Niestety na pierwsze konkretne materiały z nowego Fable jeszcze długo poczekamy. Projekt znajduje się we wczesnej fazie produkcji. Playground cały czas prowadzi rekrutację do nowego oddziału.

Takie wieści uradują każdego fana marki Fable. Po skasowaniu Fable Legends i rozwiązaniu studia Lionhead wydawało się, że to już definitywny koniec tego IP. Jak widać Microsoft ma jednak inne plany.

Wieści o Fable 4 skomentował Simon Carter, który pracował w Lionhead nad starszymi odsłonami serii.

"Mam mieszane uczucia. Z jednej strony to wspaniała wiadomość dla brytyjskiego przemysłu gier. Cieszy mnie bardzo, że Fable nie umarło. Z drugiej strony pozbycie się zespołu wyspecjalizowanego w Fable a później tworzenie nowego Fable jest dla mnie dziwne. Ta marka jest specyficzna i nie będzie ją łatwo zrekonstruować z innym zespołem. W tym przypadku studio jest jednak bardzo utalentowane, więc jestem pewny, że im się uda" - powiedział Simon Carter, twórca serii Fable.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2018-01-17-sources-microsoft-plots-fable-return

Tagi: Fable fable 4 lionhead Microsoft PlayGround Games