Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2018 13:31
CD Projekt RED zalicza pozytywne rezultaty na giełdzie. Siła Cyberpunk 2077 i jednego „beep”
1995V

CD Projekt RED zalicza pozytywne rezultaty na giełdzie. Siła Cyberpunk 2077 i jednego „beep”

Świat oszalał na wieść o powrocie do życia Cyberpunk 2077. Fanom zabiły mocniej serca, dziennikarze napisali wiadomości, a akcje CD Projektu poszybowały w górę. Firma notuje fantastyczny wynik po napisaniu jednego Tweeta.

Pomyśleliście wczoraj „to tylko jeden Tweet”? Trudno się z Wami nie zgodzić, ale w dzisiejszych czasach nawet tak skromna wiadomość ma ogromne znaczenie. Tutaj nic nie dzieje się bez przyczyny i wszystko jest zaplanowane.

Cyberpunk 2077 żyje. CD Projekt RED wysłał „sygnał” do graczy

CD Projekt RED ma w rękawie ogromnego asa. Twórcy przez lata karmili nas światem Wiedźmina, rozwijali dziecko Sapkowskiego, przeprowadzili go za rączkę do wielkiego, nowego świata, a teraz porzucają i zmuszają fanów do grania w karty. Wielu graczy nie potrafi zrozumieć decyzji rodzimej ekipy, która „zabija kurę znoszącą złote jaja”, jednak wczorajsza sytuacja pokazuje, że twórcy growych przygód Geralta odnajdą się w „życiu po Dzikim Gonie”.

Wczoraj studio opublikowało krótką wiadomość – zaledwie sześć znaków, sprawiło, że w Sieci pojawiło się wiele tekstów dotyczących Cyberpunk 2077, niektóre redakcje zaczęły spekulować, tworzyć artykuły dotyczące produkcji i tę sytuację dostrzegła giełda.

CD Projekt rozpoczynał dzisiaj dzień z kursem otwarcia na poziomie 99,00 zł, a w najlepszej chwili kurs wyniósł 103,60 zł. Aktualnie firma notuje 5,04 % lepszy rezultat od środowego wyniku w momencie zamknięcia GPW.

A teraz wyobraźcie sobie, co będzie się działo, gdy CD Projekt RED opublikuje nowy zwiastun… A może nawet rozgrywkę? Jeden krótki Tweet pobudził nie tylko Cyberpunk 2077, ale również świat.

Należy przy tym pamiętać, że w tej sytuacji wszystko działa „w dwie strony”. Gdy w ubiegłym roku pojawiły się plotki dotyczące problemów z produkcją Cyberpunk 2077, to akcje spółki potaniały ze 128 zł do niespełna 90 zł.

CD Projekt Cyberpunk beep

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 gpw tweet

Nie przegap