Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.01.2018 21:20
Fortnite: Battle Royale ulepszony dzięki sterownikom Game Ready. NVIDIA wprowadza funkcję NVIDIA Freestyle
1472V

Fortnite: Battle Royale ulepszony dzięki sterownikom Game Ready. NVIDIA wprowadza funkcję NVIDIA Freestyle

Fortnite: Battle Royale cieszy się bardzo wysokim zainteresowaniem, więc specjaliście z firmy NVIDIA zdecydowali się ulepszyć produkcję przygotowując sterowniki Game Ready. Jednocześnie udostępniono funkcję NVIDIA Freestyle.

Fortnite to jeden z największych sukcesów Epic Games. Twórcy wciąż pracują nad tytułem, który ma oficjalnie zadebiutować dopiero w 2018 roku, jednak już tytuł gra cieszy się fantastycznym zainteresowaniem.

Nvidia z 65-calowym monitorem 4K HDR dla graczy. Idealny sprzęt dla gamingowych maniaków

Sytuację dostrzega NVIDIA, której to przedstawiciele zdecydowali się przygotować sterowniki Game Ready do Fortnite: Battle Royale. Inżynierowie zajęli się optymalizacją, dzięki której gracze mogą liczyć na płynniejszą rozgrywkę.

„Ważnym aspektem sterowników Game Ready jest udostępnianie graczom korzystającym z kart GeForce unikalnych opcji w grach. Aktualny sterownik Game Ready wprowadza obsługę funkcji ShadowPlay Highlights do gry Fortnite: Battle Royale oraz wstępne wsparcie (faza beta) funkcji NVIDIA Freestyle. ShadowPlay Highlights automatycznie rejestruje kluczowe momenty gry, efektowne akcje i decydujące o zwycięstwie zagrania, dzięki czemu najlepsze fragmenty rozgrywki są uwiecznione i można się nimi dzielić w mediach społecznościowych za pomocą aplikacji GeForce Experience. Funkcja ShadowPlay Highlights będzie obsługiwana przez grę Fornite: Battle Royale od 10 stycznia tego roku.”

Dodatkowo zaimplementowano funkcję NVIDIA Freestyle, która pozwala dostosować wygląd gry – w trakcie rozgrywki można wykorzystywać najróżniejsze filtry:

„NVIDIA Freestyle to najnowsza funkcja oprogramowania GeForce Experience, która pozwala na zastosowanie filtrów graficznych w trakcie rozgrywki. Bezpośrednio z poziomu nakładki w grze można zmienić wygląd i klimat gry, dostosowując barwy lub nasycenie kolorów, bądź też stosując filtry przetwarzania końcowego. Na początek udostępniono 15 różnych filtrów i w sumie 38 ustawień (niektóre filtry mają wiele ustawień). Z ciekawostek warto wymienić specjalny filtr dla osób dotkniętych daltonizmem oraz tryb nocny, redukujący wyświetlanie niebieskiej barwy, co pozwala łatwiej zasnąć po wieczornych rozgrywkach. Funkcja Freestyle została zaimplementowana na poziomie sterownika, aby zapewnić bezproblemową kompatybilność z grami. Na starcie wersja beta Freestyle obsługuje ponad 100 gier.”

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Fortnite fortnite: battle royale game ready nvidia