Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2018 14:38
Nvidia z 65-calowym monitorem 4K HDR dla graczy. Idealny sprzęt dla gamingowych maniaków
2637V

Nvidia z 65-calowym monitorem 4K HDR dla graczy. Idealny sprzęt dla gamingowych maniaków

Nvidia zdecydowała się na kapitalny ruch. Firma zaprezentowała urządzenie zatytułowane Big Format Gaming Displays, które zaoferuje kapitalną jakość rozgrywki dla najbardziej wymagających fanów elektronicznej zabawy.

Targi CES 2018 trwają w najlepsze, więc producenci urządzeń pokazują swoje nowe nabytki, ale raczej mało kto mógł się spodziewać takiego ruchu. Nvidia ujawniła monitor, który swoim rozmiarem i możliwościami zapewni graczom fantastyczną rozgrywkę.

NVIDIA Charity Stream zebrało 80 000 zł na wsparcie osób z nowotworami krwi

Big Format Gaming Displays to potwór. 65-calowy monitor oferujący rozdzielczość 4K z dopracowaną obsługą HDR (1000 nitów), pełnym pokryciem palety DCI-P3, 120-hercowym odświeżeniem, wsparciem technologii G-Sync (poprawiona płynność obrazu), z kapitalnym czasem reakcji oraz funkcjonalnością Shield (gry, aplikacje typu Netflix, YouTube, Nvidia GameStream).  

Brzmi fantastycznie? Odnoszę wrażenie, że Nvidia stworzyła sprzęt, który może raz na zawsze odpowiedzieć na pytanie „a jaki monitor do grania wybrać?”. Jasne, że urządzenie będzie pewnie kosztować fortunę, ale znam przynajmniej kilku zapaleńców-hardcorowców, którzy będą za wszelką cenę starali się postawić takiego kolosa w swoich gaming-roomach.

Sporą ciekawostką jest na pewno fakt, że Nvidia nie stworzy BFGD samodzielnie. Firma nawiązała współpracę z Acerem, Asusem oraz HP i w zasadzie gracze otrzymają możliwość nabycia trzech monitorów, które różnią się wyglądem – do galerii dorzuciłem prezentację.

Cena? Aktualnie owiana tajemnicą, ale szykujcie młotek, bo pewnie trzeba będzie rozbić kilka świnek-skarbonek, by postawić w domu Big Format Gaming Displays.

Źródło: https://www.geforce.com/whats-new/articles/bfgd-big-format-gaming-display?ncid=so-twi-bd-30009

Tagi: acer asus CES 2018 HP monitor NVIDIA