Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2018 21:40
GeForce NOW umożliwia rozgrywkę w najlepsze gry na słabszym sprzęcie. Wystartowały otwarte testy
1429V

GeForce NOW umożliwia rozgrywkę w najlepsze gry na słabszym sprzęcie. Wystartowały otwarte testy

Jeśli posiadacie słabsze komputery, a chcielibyście się nacieszyć najnowszymi produkcjami, to możecie zainteresować się GeForce NOW. Właśnie rozpoczęły się otwarte testy usługi, które mogą sprawić, że nawet na starszym laptopie zapoznacie się z wielkimi przygodami.

GeForce NOW znajdowało się w zamkniętych testach od ubiegłego roku, ale Nvidia zdecydowała się zaprosić do zabawy wielu nowych graczy. Od dzisiaj streamowania gier jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych dzięki otwartym testom.

Nvidia Shield TV – recenzja sprzętu

W ubiegłym roku miałem okazję przygotowywać recenzję NVIDIA Shield i w tamtym czasie zachwalałem GeForce NOW. Teraz z tej propozycji mogą skorzystać gracze na różnych urządzeniach i jest to na pewno ciekawa opcja do wypróbowania za darmo.

Czym tak naprawdę jest GeForce NOW?

GeForce NOW daje graczom swobodę korzystania z gier PC w wysokiej jakości praktycznie gdziekolwiek. Dzięki tej usłudze, użytkownicy komputerów PC lub Mac mogą łączyć się z superkomputerami w chmurze obliczeniowej, która pozwala na strumieniowanie gier w rozdzielczości 1080p nawet z jakością 120 kl./s. Ponieważ obliczenia są realizowane w centrach danych NVIDIA, gracze mogą grać w najnowsze tytuły dla komputerów PC z maksymalnymi ustawieniami i wysoką płynnością nawet na komputerach wyposażonych w mało wydajne zintegrowane karty graficzne. Wystarczy połączyć usługę GeForce NOW z własną biblioteką gier z popularnych platform, takich jak Uplay czy Steam, i zacząć rozgrywkę. Przewidziano także możliwość bezpośredniej instalacji gier „free to play”. GeForce NOW pozwala szybko rozpocząć grę, ponieważ wszystkie czynności obsługowe są realizowane bez interwencji gracza. Łatki i aktualizacje sterowników są instalowanie automatycznie, a ponadto system obsługuje zapisy gry w chmurze, pozwalając na granie na różnych platformach. Usługa GeForce NOW jest regularnie aktualizowana. Wprowadzane są nowe usprawnienia, nowe gry i obsługa dodatkowych centrów danych, w tym uruchomionego właśnie w Amsterdamie już dziesiątego centrum GeForce NOW.

Beta GeForce NOW jest dostępna dla komputerów biurkowych i laptopów. Aplikacja działa w języku angielskim, francuskim oraz niemieckim, a dodatkowe szczegóły znajdziecie na stronie producenta. Zaznaczam, że ze względu na ogromne zainteresowanie, aktualnie są prowadzone zapisy do wersji beta i firma małymi krokami dopuszcza do rozgrywki kolejnych chętnych.

GeForce NOW na PC beta

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: