Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2018 18:56
Nintendo Switch ma w 2018 roku otrzymać CFW. Prace zapowiedziała ekipa od złamania Xbox 360
1837V

Nintendo Switch ma w 2018 roku otrzymać CFW. Prace zapowiedziała ekipa od złamania Xbox 360

Nintendo Switch to bardzo gorący towar, którym to interesują się nie tylko gracze, deweloperzy, wydawcy, ale również hakerzy. Kolejna grupa zapowiedziała prace nad złamaniem urządzenia i jeszcze w tym roku ma pojawić się Custom Firmware.

Japońska konsola cieszy się ogromną popularnością. Urządzenie pobiło rekord ze Stanów Zjednoczonych i według oficjalnych informacji – Nintendo Switch jest najszybciej sprzedającą się konsolą domową w USA.

Nintendo Switch to najszybciej sprzedająca się konsola w historii Stanów Zjednoczonych

Pozytywne rezultaty wygenerowane przez Nintendo Switch sprawiają, że konsolą chętnie interesują się również hakerzy. Team Xecuter zapowiedziała wprowadzenie zmodyfikowanego softu na urządzenie w 2018 roku – zdaniem „ekspertów” ich CFW będzie można wgrać na każdy model Nintendo Switcha, czyli niezależnie od posiadanej aktualizacji.

Trudno powiedzieć, czy Team Xecuter może „złamać” sprzęt Nintendo i wprowadzić na wszystkie egzemplarze Custom Firmware, jednak warto zwrócić uwagę, że to właśnie ta grupa wprowadziła niestandardowe oprogramowanie na Xboksa 360 oraz pierwszego Xboksa. Na początek hakerzy udostępnili poniższy film, który jest zapowiedzią dalszych prac nad udostępnieniem najróżniejszych programów, czy też produkcji na Nintendo Switchu.

Mam szczerą nadzieję, że Nintendo w odpowiedni sposób zareaguje i zadba o podwojenie, a nawet potrojenie zabezpieczeń. Wiem, że wielu graczy chciałoby wgrywać własne aplikacje na sprzęt Japończyków, jednak pełne „złamanie” konsoli może doprowadzić do wielu złych konsekwencji.

Źródło: Twitter.com

Tagi: cfw Nintendo nintendo switch team-xecuter