Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.01.2018 14:21
Nintendo Switch to najszybciej sprzedająca się konsola w historii Stanów Zjednoczonych
1755V

Nintendo Switch to najszybciej sprzedająca się konsola w historii Stanów Zjednoczonych

Genialne wsparcie tytułów first-party, ciekawe produkcje third-party, mnóstwo najróżniejszych indyków, liczne porty i mamy ogromny sukces. Nintendo Switch to najszybciej sprzedająca się domowa konsola w całej historii Stanów Zjednoczonych.  

Nintendo nie może narzekać na brak zainteresowania Nintendo Switchem, jednak czy ktokolwiek mógł oczekiwać aż tak dobrych rezultatów. Według najnowszych danych, nowy sprzęt Nintendo pobił rekord Nintendo Wii.

Nowy pad do Switcha i PC od firmy third-party przypomina kontroler do konsoli Ouya

Mamy potwierdzenie wyjątkowo ciekawego rekordu. Nintendo Switch stał się najszybciej sprzedającą się domową konsolą w historii Stanów Zjednoczonych – mieszkańcy USA w 10 miesięcy od premiery nabyli ponad 4,8 milionów egzemplarzy urządzenia! Poprzedni rekord wynosił ponad 4 miliony pudełek i należał do Nintendo Wii.

Dobre rezultaty wygenerował nie tylko sprzęt. Nintendo podało, że ponad 60% posiadaczy urządzenia nabyło Super Mario Odyssey, a ponad 55% zainteresowanych kupiło The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Nintendo potwierdziło, że na Nintendo Switch trafiło już ponad 300 produkcji, a to dopiero początek długiej podróży. Reggie Fils-Aime – szef amerykańskiego oddziału Nintendo – zapowiada nowe atrakcje:

„Fani z całego świata doświadczyli radości w grania w ulubione tytuły w domu oraz w podróży. Teraz, gdy wielu nowych graczy kupiło Nintendo Switch podczas świąt, z niecierpliwością czekamy na pojawienie się nowych niespodzianek w 2018 roku i w przyszłości.”

W informacji prasowej pojawia się wzmianka dotycząca nowych tytułów – gracze w 2018 roku mogą oczekiwać między innymi Kirby Star Allies, Bayonetta, Bayonetta 2, nowej gry z Yoshim, czy też kolejnych tytułów od Electronic Arts, Activision, Ubisoftu, Capcomu, Segi, Take 2, czy też Bethesdy.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Nintendo nintendo switch tweet wynik wyniki sprzedaży