Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2018 17:02
Resident Evil 2 Remake lub nowy Resident Evil? Capcom szykuje się do ogłoszenia
2089V

Resident Evil 2 Remake lub nowy Resident Evil? Capcom szykuje się do ogłoszenia

Japończycy już wkrótce mogą zaprezentować kolejną odsłonę serii Resident Evil. Twórcy wykonali znaczący ruch, który jest dla wielu graczy jednoznaczny. Zdaniem przecieków korporacja szykuje się do pokazania Resident Evil 2: Remake.

Resident Evil VII długo nie potrafił podbić rankingów sprzedaży i zadowolić twórców, jednak w ostateczności gra spełniła założone plany. Możemy mieć pewność, że Capcom pracuje nad przynajmniej dwoma odsłonami uznanej serii, a zdaniem wielu graczy jedna zostanie już wkrótce ujawniona.

Resident Evil 7 Gold Edition. Uzbrojony po zęby Chris Redfield wkracza do akcji. Zwiastun premierowy

W sierpniu 2015 roku Capcom oficjalnie potwierdził prace nad Resident Evil 2 Remake, jednak od tego czasu wciąż czekamy na porządny zwiastun, czy też datę premiery. Zdaniem ostatnich przecieków prezentacja miała odbyć się w ubiegłym roku, ale wciąż nie otrzymaliśmy w tym temacie konkretów.

Wielu graczy straciło już cierpliwość, ale Capcom wykonał ciekawy ruch – firma na oficjalnym kanale na Twitterze (@BIO_OFFICIAL) dodała nową grafikę, która pozostawia „wolne miejsce” na kolejną produkcję.

Takie sytuacje nie dzieją się przez przypadek, a jest to zaplanowane działanie, które ma „pobudzić fanów”. Odnoszę jednak wrażenie, że taki ruch powinien zostać wykonany kilka tygodni wcześniej, bo sympatycy serii czekają już zdecydowanie za długo na prezentację Resident Evil 2 Remake.

Trudno powiedzieć, kiedy Capcom zdecyduje się na prezentację, jednak według przecieków Japończycy szykują bombę na styczeń. Według niektórych plotek, Capcom pracuje również nad kolejnym spin-offem serii, który może zostać pokazany w 2018 roku.

Resident Evil Coś idzie

Tagi: Capcom resident evil resident evil 2 remake