AQP City to klon GTA V i RDR na PC. Twórca pokazał ciekawy zwiastun

Gry
8135V
AQP City to klon GTA V i RDR na PC. Twórca pokazał ciekawy zwiastun
Wojciech Gruszczyk | 05.01.2018, 13:29

Słyszeliście kiedyś o AQP City? To bardzo ciekawa produkcja przygotowana przez Jhosepa Chevarria Capacoila, który zdecydował się na własną rękę stworzyć bardzo ambitny projekt, który łączy między innymi Grand Theft Auto V z Red Dead Redemption. Deweloper na początek roku zdecydował się zaprezentować świeżutki zwiastun.

AQP City powstaje na silniku Unreal Engine 4. Jest to tytuł w otwartym świecie, po którym gracze będą biegać w skórze Steve’a. Mężczyzna jest tajnym agentem i wojskowym weteranem, który stracił pamięć po nieudanej próbie rozbicia mafii.

Wielki poradnik GTA Online w najnowszym numerze PSX Extreme!

Twórca zapowiedział historię następującymi słowami: „Oto rozpoczyna się przygoda, w której przyjaciele są złoczyńcami, a złoczyńcy są sojusznikami w tym żyjącym mieście” – możemy w tej sytuacji przypuszczać, że Steve po utracie pamięci zbratał się z mafią i teraz rozpoczyna walkę z gliniarzami.

W grze znajdzie się ogromna mapa, która zawiera rzeki, pustynie, góry, lasy, liczne drogi, miasteczka, wulkany oraz wielkie miasto. Autor zamierza zaoferować zabawę na wiele godzin, mnóstwo Easter Eggów, tajemnic do odkrycia oraz nawet… Pełnoprawny tryb sieciowy. Podczas zmagań (LAN lub MMO) trafimy do zupełnie nowej lokacji.

Zobacz również: kod i bonus betclic na bet

Jhosep ma bardzo ambitny plan, ponieważ zapowiada wrzucenie do produkcji licznych zwierząt (m.in. krowy, wilki, niedźwiedzie, lwy, konie), szereg broni (krótkiego oraz długiego zasięgu), czy też pojazdy (fikcyjne marki m.in. samochody, czołgi, samoloty, helikoptery, rowery, łodzie) – już nawet poniższy zwiastun pokazuje jazdę na koniu i przelot odrzutowcem.

Czy to może się udać? Szczerze wątpię, jednak projekt powstaje już od kilkunastu miesięcy, autor rozwija propozycję, zaprasza graczy do wsparcia (na Indiegogo znajduje się zbiórka) i wierzy w swój sukces.

W sumie warto przyglądać się projektowi, który faktycznie może zaoferować sporo przyjemnej rozgrywki. A  może wkrótce pojawi się inwestor i odpowiednia ekipa do realizacji tego marzenia?

Źródło: własne

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper