Kamil 3man Trzeciakiewicz Kamil 3man Trzeciakiewicz 04.01.2018 08:00
Kryzys sprzedaży biletów kinowych. Najgorszy wynik od ponad 20 lat
4494V

Kryzys sprzedaży biletów kinowych. Najgorszy wynik od ponad 20 lat

Tak źle nie było już dawno. Co prawda pojedyncze filmy biją kolejne rekordy finansowe, ale jeśli chodzi o ilość sprzedanych biletów to zeszłoroczny wynik jest najsłabszy jeśli wziąć pod uwagę dwie ostatnie dekady.

Dane zebrane z 2017 roku wskazują, że kina w Ameryce Północnej sprzedały 1.26 miliarda biletów, co jawi się jako wynik naprawdę imponujący, ale jest to najsłabsza sprzedaż w Stanach i Kanadzie od 1995 r. Co określa się jako przyczynę tego zjawiska? Oczywiście wciąż rozwijające się usługi streamingowe, takie jak Amazon Prime, Netflix czy Hulu. Np. Netflix zainwestuje w tym roku ponad 8 miliardów dolarów w swoje filmy i seriale. Jeśli ilość i jakość tych produkcji będzie wciąż wzrastać, to pewnie jeszcze większa ilość osób będzie decydować się na pozostanie w domach kosztem wizyty w kinie.

Gra o Tron. HBO przedstawiło szczegóły ostatniego sezonu

Z drugiej strony ta sytuacja trochę dziwi, bo przecież koszt opłaty za kartę unlimited to w skali miesiąca grosze, a obejrzeć można wszystkie filmy. Jednak nie wszyscy mieszkają blisko sieciówek, a pojedyncze bilety nie są tanie, zaś kina jako przybytki często swym standardem budzą wątpliwości.

Wolicie chodzić do kina czy delektować się filmami w domowym zaciszu? Jaka przyszłość czeka kina?

Tagi: