Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2018 13:32
Nintendo szykuje zapowiedź 15 gier na Nintendo Switch. Impreza jeszcze w styczniu?
1694V

Nintendo szykuje zapowiedź 15 gier na Nintendo Switch. Impreza jeszcze w styczniu?

W ubiegłym roku odbyła się prezentacja Nintendo Switcha i na imprezie poznaliśmy produkcje, które debiutowały na urządzeniu przez następne 12 miesięcy. Wiele na to wskazuje, że Japończycy ponownie zaproszą nas na wydarzenie i na takim show zobaczymy przynajmniej 15 gier zmierzających na nową platformę.

13 stycznia odbyła się prezentacja Nintendo Switcha. Podczas wydarzenia Japończycy pokazali między innymi Super Mario Odyssey, Xenoblade Chronicles 2, Splatoon 2, czy też Mario Kart 8 Deluxe. Wszystkie ujawnione tytuły zadebiutowały w terminie, czyli do końca roku 2017 roku.

Pokemon Switch. Pierwsze plotki o ósmej generacji - nowy system walki i premiera w 2018 roku!

Nintendo może powtórzyć sukces tego wydarzenia. Amazon zapewne nie przez przypadek wrzucił do swojej oferty 18 produkcji oznaczonych na grafice wymownymi słowami: „Just Announced at the Nintendo Switch Event”. Gracze dostrzegli, że trzy tytuły to wersje specjalne lub edycje kolekcjonerskie, więc Japończycy szykują się do ujawnienia aż 15 nowych tytułów!

Kiedy? Zdaniem przecieków już w przyszłym tygodniu. Nie jest to potwierdzona informacja, ale na forum Reddit miał wypowiedzieć się jeden z deweloperów, który otrzymał datę od samego Nintendo – 11 stycznia.

Możemy w tej sytuacji oczekiwać przynajmniej kilku produkcji zmierzających na Nintendo Switcha z Nintendo Wii U. Już przywołany wcześniej Mario Kart 8 Deluxe pokazał, że warto sięgać po hity z poprzedniej platformy Big N.

Super Mario 3D World, Super Smash Bros., Donkey Kong Country: Tropical Freeze, Super Mario Maker, The Legend of Zelda: The Wind Waker, Captain Toad: Treasure Tracker, The Legend of Zelda: The Wind Waker HD, Yoshi's Woolly World, a może... The Wonderful 101? Trudno nie odnieść wrażenia, że każda z wymienionych pozycji zainteresuje posiadaczy Nintendo Switchów.

Będzie to bez wątpienia dobry moment na ujawnienie Pokemonów na Nintendo Switcha, czy też pokazanie nowej zajawki z Metroid Prime 4 – zdaniem przecieków ten pierwszy tytuł ma trafić na rynek pod koniec roku, a drugi jest przygotowywany przez Bandai Namco.

Nintendo Switch

Tagi: event Nintendo nintendo switch plotka