Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.01.2018 11:04
Horizon Chase Turbo to wyścigi zainspirowane amigowym Lotus Turbo Challenge
1629V

Horizon Chase Turbo to wyścigi zainspirowane amigowym Lotus Turbo Challenge

Amigowa seria wyścigów Lotus wielokrotnie przewijała się przez łamy PPE - głównie za sprawą doskonałej muzyki, skomponowanej przez Patricka Phelana. Tym razem kultowa 16-bitowa ścigałka pojawia się w kontekście nowej retroprodukcji, szykowanej na PS4 i PC. Chodzi o Horizon Chase Turbo.

Patrząc na Horizon Chase Turbo natychmiast pojawiają się skojarzenia z Lotus Turbo Esprit Challenge i kontynuacjami tych znakomitych wyścigów z Amigi. Autorzy produkcji, która ma trafić na rynek w drugim kwartale 2018 roku sami zachęcają do porównań z grami epoki 16-bitów - przede wszystkim z serią Out Run i Top Gear. Muzykę do rzeczonej produkcji przygotował Barry Leitch, który odpowiadał za utwory z pierwszego Lotusa, wydanego w 1990 r.

Horizon Chase trafi na PlayStation 4

Horizon Chase Turbo to nowa, udoskonalona wersja smartfonowej gry, która pojawiła się na rynku już w 2015 roku i zgarnęła wtedy bardzo wysokie oceny w recenzjach (wersja na iOS może się pochwalić średnia 8.8/10 na Metacritic). We wzbogaconej edycji na PS4 cieszyć się będziemy z poprawionej grafiki i nowych trybów rozgrywki. Do dyspozycji będziemy mieć m.in. tradycyjny splitscreen offline, jak w Lotusie z Amigi. Na jednym ekranie bawić się może maksymalnie 4 graczy.

W Horizon Chase Turbo do dyspozycji będziemy mieć 12 turniejów, 48 różnych miast, 110 tras, 26 różnych samochodów i 10 tuningowych ulepszeń. W naszej galerii znajdziecie screenshoty a poniżej opublikowane zwiastuny. Premiera ma się odbyć w drugim kwartale 2018 r. Niestety nie znamy jeszcze ceny Horizon Chase Turbo.

Tagi: amiga horizon chase horizon chase turbo Lotus lotus turbo challenge out run retro