Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.01.2018 07:41
Half-Life 2: Episode 3. Fani dokończą dzieło Valve w Project Borealis, bazując na scenariuszu Laidlawa
3289V

Half-Life 2: Episode 3. Fani dokończą dzieło Valve w Project Borealis, bazując na scenariuszu Laidlawa

Half-Life 2: Episode Two wyszedł w październiku 2007 roku. Od tego czsu Valve zamikło w temacie kontynuacji tej kultowej marki. Zamiast czekać kolejne 10 lat na wieści o kontynuacji grupa fanów postanowiła wziąć sprawy we własne ręce.

Fani postanowili stworzyć swoje własne Half-Life 2: Episode 3 w środowisku Unreal Engine. Grupa miłośników marki Valve dłubie od kilku miesięcy nad Project Borealis, które ma opierać się na wydarzeniach fabularnych z "Epistle 3" Marca Laidlawa. Chodzi tu o szkic scenariusza/fanfik ostatniego epizodu Half-Life 2, który przygotował Laidlaw. Mężczyzna opuścił Valve w 2016 roku, po 18 latach spędzonych w tej fimie. Obecnie w Valve nie pracuje już żaden scenarzysta odpowiedzialny za markę Half-Life. 

Half-Life otrzymało nowy patch po... 19 latach od premiery

Dokument Epistle 3 możecie przeczytać w tym miejscu, na oficjalnej stronie Marca Laidlawa.

Praca nad Project Borealis znajduje się cały czas w początkowej fazie. Deweloperzy bazują na mechanice rozgrywki z Half-Life 2 i chcą "odtworzyć jak najwierniej doświadczenie z oryginału".

W naszej galerii znajdziecie pierwsze opublikowane przez twórców Project Borealis grafiki i screeny. Nie wiadomo jeszcze, kiedy projekt może zostać ukończony. Na początku 2018 roku autorzy mają przedstawić pierwszy filmik, dokumentujący ich pracę. Rozwój projektu możecie śledzić w tym miejscu.

Źródło: https://www.reddit.com/r/dreamsofhalflife3/

Tagi: Half-Life 2 half-life 3 project borealis valve