Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.12.2017 13:03
Switch wciąż się rozpędza. Tylko w Japonii przez tydzień sprzedano ponad 200 tys. sztuk konsoli
1002V

Switch wciąż się rozpędza. Tylko w Japonii przez tydzień sprzedano ponad 200 tys. sztuk konsoli

Famitsu przedstawiło kolejne informacje dotyczące sprzedaży gier i hardware'u Nintendo. Producent Switch znów ma powody do zadowolenia.

Switch to od premiery sprzętu absolutny numer 1 w kategorii sprzedaży hardware'u na rynku japońskim. Tylko przez ostatni tydzień Nintendo Switch znalazło aż 230 tysięcy nowych nabywców. Dla porównania PS4 może się pochwalić tygodniową sprzedażą ok. 90 tysięcy sztuk. Całkowita sprzedaż Switch w Japonii od premiery konsoli to już 2,988 mln egzemplarzy.

Super Mario Odyssey to największy hit sprzedaży 2017 r. wg Amazon

Dla porównania całkowita sprzedaż Wii U, które zostało wprowadzone w Japonii w grudniu 2012 roku, to tylko 3,3 mln sztuk. Sony może się natomiast pochwalić wynikiem 5,7 mln sprzedanych egzemplarzy PS4 od japońskiej premiery w 2014 r. Wszystkie podane wyniki dotyczą tylko rynku japońskiego.

Jeśli chodzi o cały świat, Nintendo podało na początku grudnia, że sprzedało już 10 milionów Switchów. Plany firmy są naprawdę ambitne. Nintendo chce rozesłać do sklepów prawie 50 mln sztuk swojej konsoli hybrydowej, do 19 kwietnia 2019 r.

Nintendo ujawniło też wynik sprzedaży Super Mario Odyssey. Okazuje się, że tylko na japońskim rynku opchnięto 1,05 mln egzemplarzy tej znakomitej platformówki (wychodzi na to, że tytuł posiada już co trzeci właściciel Switch z Kraju Kwitnącej Wiśni).

Źródło: Nintendo, Famitsu

Tagi: Japonia Mario Nintendo sprzedaż Super Mario Odyssey Switch