SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.12.2017 17:11
Infinity Ward ogłasza powstanie oddziału w Krakowie! Twórcy Call of Duty będą pracować w Polsce
2544V

Infinity Ward ogłasza powstanie oddziału w Krakowie! Twórcy Call of Duty będą pracować w Polsce

Mamy wyjątkowo ciekawą wiadomość z rodzimego podwórka. Infinity Ward zdecydowało się otworzyć nowy oddział, który będzie mieścił się w Krakowie. Zespołowi Infinity Ward Poland przewodzić będzie Michał Drobot.

Infinity Ward to studio odpowiedzialne za Call of Duty (2003), Call of Duty 2 (2005), Call of Duty 4: Modern Warfare (2007), Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009), Call of Duty: Classic (2009), Call of Duty: Modern Warfare 3 (2011), Call of Duty: Ghosts (2013) oraz Call of Duty: Infinite Warfare (2016). Zespół od wielu lat pracuje nad kolejnymi odsłonami uznanej serii Call of Duty.

II wojna światowa w najnowszym numerze PSX Extreme!

Dzisiaj możemy potwierdzić powstanie Infinity Ward Poland, którego szefem został Michał Drobot!

"Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością ogłoszenia, że rozwijamy nasz potencjał jako developera wraz z otwarciem Infinity Ward Poland, powiedział Dave Stohl, Studio Head w Infinity Ward. "Budujemy światowej klasy studio R&D, które skorzysta z lokalnej kultury kreatywnego tworzenia gier i talentów jakie oferuje Polska. To rozszerzenie działalności przyczyni się do dalszego utrwalania naszej pozycji jako jednego z najbardziej zaangażowanych i uhonorowanych zespołów w branży gier. Czekamy z niecierpliwością na wspaniałe dokonania, które będą dzięki temu naszym udziałem."  

Jest to wyjątkowo ciekawa informacja, ponieważ Infinity Ward Poland będzie siedzibą skupiającą utalentowanych programistów, którzy zajmą się obszarem R&D (Research & Development) przy ścisłej współpracy z Infinity Ward Los Angeles.

Wiele na to wskazuje, że Infinity Ward pracuje nad nową odsłoną Call of Duty, która trafi na rynek w 2019 roku. Nad uniwersum pracują trzy studia (jeszcze Sledgehammer Games oraz Treyarch) i w przyszłym roku powinniśmy otrzymać szczegóły dotyczące gry  wykreowanej przez autorów Call of Duty: Black Ops III.

Informacje dotyczące  Infinity Ward Poland możecie śledzić na Twitterze: @InfinityWardPL.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Activision call of duty infinity ward infinity ward poland