SKLEP
Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 07.12.2017 14:00
II wojna światowa w najnowszym numerze PSX Extreme!
354V

II wojna światowa w najnowszym numerze PSX Extreme!

W 244 numerze PSX Extreme II wojna światowa wybucha z podwójną siłą. Wirtualnie oczywiście, za sprawą powracającego do korzeni Call of Duty: WWII oraz oferującego alternatywną wizję świata po wojnie Wolfenstein II: The New Colossus. Korzystając z okazji, czynimy ten największy konflikt w dziejach ludzkości naszym tematem numeru.

Temat II wojny światowej to trudny temat, ale jednocześnie od lat pożywka dla kinematografii oraz gier wideo. Nic dziwnego, bowiem rozbudza wyobraźnię, jak mało co.

Kup prenumeratę PSX Extreme!

Odtworzenie słynnego lądowania sił aliantów na plażach Normandii, batalie pancerne na froncie Wschodnim, pojedynki myśliwców na Pacyfiku czy brawurowe akcje na polach bitew Północnej Afryki - to wszystko było już maglowane setki razy. Nie bez powodu, o czym przekonuje nas w w swym obszernym tekście Loser.

Znajdziecie w nim nie tylko ciekawostki odnośnie technologii, jakie rozwinęły się dzięki II wojnie światowej, ale również prześledzicie rozwój gier poruszających tę tematykę, począwszy od starych strategii turowych, a na współczesnych, epickich i filmowych FPS-ach kończąc.

Z kolei Piechota zabierze Was w szalone i dość zaskakujące rejony eksperymentów prowadzonych przez III Rzeszę. Z tekstu dowiecie się m.in. czy Hitler był ćpunem, skąd wzięło się UFO oraz czym był mityczny "Dzwon" - rzekomo cudowna broń w arsenale Niemców.

Ale to wciąż nie wszystko, bowiem na dokładkę czeka Was artykuł Komoda o kontrowersyjnym cenzurowaniu symboli faszyzmu, również w grach wideo, oraz - co oczywiste - obszerne recenzje Call of Duty: WWII i Wolfenstein II: The New Colossus.

Jeszcze więcej atrakcji znajdziecie w 244. numerze PSX Extreme!

 

Tagi: