SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.12.2017 13:03
Twórcy War Thunder o mocy GPU Xbox One X: poziom bliski GeForce Titan X
3666V

Twórcy War Thunder o mocy GPU Xbox One X: poziom bliski GeForce Titan X

Gaijin Entertainment niedawno zapowiedziało ścisłą współpracę z Microsoftem. Efektem tej kooperacji ma być wydanie War Thunder na Xbox One oraz Xbox One X.

Gaijin Entertainment pracuje obecnie nad dopasowaniem War Thunder do wymagań Xbox One, ze szczególnym uwzględnieniem ulepszonej grafiki, która możliwa jest do uzyskania na Xbox One X.

War Thunder na Xbox One X

Prezes Gaijin Entertainment wyrażał się w najnowszym wywiadzie udzielonym redakcji GamingBolt z wyjątkowym entuzjazmem o możliwościach Xbox One X. Wg Antona Yudintseva GPU wykorzystany w Xbox One X może śmiało rywalizować z najmocniejszymi kartami dostępnymi na rynku PC. W szczególności, że Xbox One X nie jest obciążony systemem operacyjnym, zamulającym hardware.

"Po pierwsze konsolowi deweloperzy mają lepszy dostęp do hardware'u, niż na PC, ze względu na bardzo cienką warstwę API. Mogą dzięki temu wykorzystać znacznie lepiej hardware i stworzyć szybszy kod. (...)

Powiedziałbym, że GPU Xbox One X odpowiada mocy obliczeniowej GTX1080. Jednak ilość RAM-u wideo i jego przepustowość, która jest niezwykle ważna dla obecnych gier (wiele gier jest obecnie ograniczanych przez prędkość pamięci RAM), sprawia, że GPU Xbox One X zbliża się do poziomu oferowanego przez serię Titan X" - powiedział prezes Gaijin.

Trzeba przyznać, że takie porównania robią wrażenie. Obecnie sprzęt klasy GeForce Titan X kosztuje ok. 5000 zł (za samo GPU). Deweloperzy tworzący gry dla Xbox One X mają z takim zapasem mocy wielkie pole do popisu w kolejnych latach.

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy War Thunder wyląduje na platformach Microsoftu. Gaijin ma niedługo przedstawić pierwsze konkrety na temat.

Źródło: https://gamingbolt.com/xbox-one-x-gpu-compute-power-is-close-to-gtx-1080-gpu-memory-and-bandwidth-close-to-titan-x-series-war-thunder-dev

Tagi: ge force moc nvidia sprzęt titan x War Thunder xbox one x