Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.10.2017 16:01
War Thunder na Xbox One. Twórcy zapowiadają zmagania w 4K
769V

War Thunder na Xbox One. Twórcy zapowiadają zmagania w 4K

Świetna wiadomość dla posiadaczy Xboksów One. Gaijin Entertainment potwierdziło nawiązanie współpracy z Microsoftem, na mocy której War Thunder zadebiutuje na sprzęcie Amerykanów. Twórcy zaoferują rozgrywkę w 4K.

Gaijin Entertainment pod koniec 2016 roku zakończył wielkie testowanie War Thundera. Tytuł aktualnie zadebiutował wyłącznie na komputerach osobistych oraz PlayStation 4, ale już wkrótce do zabawy dołączą kolejni gracze.

War Thunder otrzymał również wsparcie dla PlayStation 4 Pro

1 kwietnia 2011 roku odbyła się oficjalna zapowiedź produkcji o nazwie World of Planes, a prace nad tytułem trwały od 2009 roku. W międzyczasie autorzy zmienili nazwę i zaczęli wielkie testowanie produkcji.

Prace na serwerach wciąż trwają, ponieważ Gaijin Entertainment systematycznie ulepsza i rozbudowuje grę. Dotychczas z pozycją mogli zapoznać się posiadacze dwóch platform, ale już wkrótce do zabawy dołączą gracze na Xboksach One:

"Nasi fani przez ostatnie lata często zadawali nam pytanie, kiedy War Thunder pojawi się na Xbox One. Choć nie mogliśmy zdradzić szczegółów na temat tego projektu, intensywnie pracowaliśmy nad dostarczeniem gry na tę konsolę. Dziś, w końcu możemy oficjalnie poinformować, że osiągnęliśmy porozumienie z Microsoftem i War Thunder pojawi się na Xbox One oraz Xbox One X. Już ponad 20 milionów graczy wzięło udział w bitwach w War Thunder na PC, PS4, Mac oraz Linux. Nie możemy doczekać się momentu, w którym dołączą do nich użytkownicy konsol Microsoft" - komentuje Anton Judincew, CEO Gaijin Entertainment

Tytuł otrzyma oczywiście wsparcie Xboksa One X i na nowej platformie Microsoftu gra pozwoli na rozgrywkę w rozdzielczości 4K. Co ciekawe, War Thunder dotychczas oferował zmagania cross-platformowe na PlayStation 4 i PC, a w oświadczeniu pojawia się wzmianka o dołączeniu do zabawy kolejnych graczy, jednak nie możemy zapomnieć, że Sony nie zgadza się na wspólne serwery PlayStation 4 i Xboksa One.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: Gaijin Entertainment Microsoft war thunder xbox one Xbox One X

Nie przegap