Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.12.2017 11:48
Firmware 5.03 do PlayStation 4. Aktualizacja systemowa już dostępna
7393V

Firmware 5.03 do PlayStation 4. Aktualizacja systemowa już dostępna

Odpalając dziś swoje PlayStation 4 przywita was komunikat o nowym pliku aktualizacji systemowej, który został oznaczony kodem 5.03.

Łatka plików systemowych zajmuje ok. 360 MB i zostanie pobrana automatycznie po włączeniu konsoli lub przy próbie zalogowania się do PlayStation Store. Instalacja firmware'u 5.03 jest obowiązkowa, jeśli chcecie dalej korzystać z funkcji sieciowych konsoli.

Co zmienia firmware 5.03? Oczywiście cyzeluje mityczną już "wydajność systemu" (która zastąpiła legendarną "stabilność"). Tak naprawdę jest to jednak tylko fasadowe sformułowanie, za którym skrywają się zapewne próby załatanie dziur w zabezpieczeniach antypirackich Sony. Jak wiadomo japońska firma musi co jakiś czas przygotowywać nowy firmware, po tym jak użytkownicy znajdą exploity w starych wersjach oprogramowania.

Ostatnią ważną aktualizacją PS4 był firmware 5.0 "Nobunaga", który wprowadził szereg nowinek, o których przeczytacie w tym miejscu.

W niedalekiej przyszłości Sony chciałoby wprowadzić przez aktualizację systemową PS4 możliwość zmieniania nazw użytkowników na PSN.

Tagi: 5.03 aktualizacja firmware playstation store ps4 psn