Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.10.2017 11:29
Firmware 5.0 Nobunaga dla PS4. Sony wreszcie publikuje ważną aktualizację systemową
6837V

Firmware 5.0 Nobunaga dla PS4. Sony wreszcie publikuje ważną aktualizację systemową

W końcu się doczekaliśmy. Sony wprowadzi dzisiaj we wszystkich regionach świata firmware 5.0, oznaczony nazwą "Nobunaga", do PlayStation 4.

Wreszcie Sony nie cyzeluje tylko "wydajności systemowej". Japoński gigant zapowiadał od kilku miesięcy, że przygotowuje ważną aktualizację dla PlayStation 4/PlayStation 4 Pro i w końcu się jej doczekaliśmy.

Firmware 4.50 przynosi ważne zmiany w PS4

Pliki z firmwarem 5.0, zajmujące 347 MB, są już dostępne w PlayStation Network. Instalacja tej aktualizacji systemowej jest obowiązkowa. PS4 nie pozwoli na korzystanie z funkcji sieciowych bez pobrania i zainstalowania nowych danych.

Aktualizacja 5.0 pozwala posiadaczom PlayStation 4 Pro streamować gameplay poprzez Twitch w rozdzielczości 1080p i 60 fps. Niestety z opcji nie skorzystają właściciele "gołych" modeli PS4.

Aktualizacja 5.0 rozszerza również kontrolę rodzicielską nad wprowadzonymi w systemie kontami podległymi. Sony pozwala tworzyć teraz sieć powiązań osób z rodziny, które mogą osobno ustawiać, jaką zawartość mogą odpalać ich pociechy (dla każdego dziecka da się wprowadzić inne ustawienia).

Sony wprowadza też powiadomienia systemowe widoczne z poziomu Quick Menu, dzięki czemu nie trzeba wracać do menu głównego, by je zobaczyć. W Quick Menu sprawdzimy też status pobierania/uploadu zawartości. Kolejną nowością jest możliwość dzielenia się muzyką poprzez wiadomości prywatne. Sony wprowadziło też w firmwarze 5.0 obsługę Virtual Surround 5.1 i 7.1 na PlayStation VR a także usprawniło podgląd turniejów. Ostatnią z nowinek jest opcja zmiany wyglądu i formy wiadomości wyskakujących w postaci okienek.

Ostatnią z ważnych aktualizacji systemowych dla PS4 był firmware 4.50, opublikowany w marcu. Sony zapewniało nam wtedy m.in. dostęp do trybu Turbo na PS4 Pro i wprowadzało customowe tapety.

Źródło: https://www.dualshockers.com/ps4-software-update-5-00-nobunaga-available-now

Tagi: 5.0 aktualizacja systemowa firmware firmware 5.0 nobunaga playstation 4 playstation 4 pro ps4

Nie przegap