Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.12.2017 10:01
Valkyria Chronicles 4. Nowe materiały i informacje o systemie walki. Wraca permadeath
1475V

Valkyria Chronicles 4. Nowe materiały i informacje o systemie walki. Wraca permadeath

Sega ma dla nas kolejne materiały i informacje o świetnie zapowiadającym się Valkyria Chronicles 4.

Ostatnio deweloperzy Valkyria Chronicles 4 rozwodzili się na temat nowej klasy grenadierów. Jednostki tego typu wyposażone są w rodzaje moździerzy, dzięki którym można razić cele znajdujące się poza zasięgiem wzroku aktywnej jednostki. Wystarczy, że inny zawodnik z drużyny wskaże na polu walki pozycję wroga, a grenadier już może zabierać się do ostrzału.

Prace nad Valkyria Chronicles 4 już prawie zakończone

Tym razem Sega ujawnia pierwsze informacje o nowej Walkirii. Dziewczyna, której wizerunek znajdziecie w naszej galerii (i na obrazku głównym) nazywa się Clymaria Lewin i jest kapitanem Oddziału Specjalnego Science Institute Test Force. Walkiria, która była przez lata poddawana badaniom genetycznym, posiada wyjątkowe zdolności bojowe i potrafi samodzielnie niszczyć nawet jednostki opancerzone. Deweloperzy napisali też o systemie walki. Dowiedzieliśmy się, że oprócz ostrzału oponentów skrywających się za barykadami pociski grenadierów mogą też niszczyć elementy otoczenia, w tym przede wszystkim bariery uformowane z worków z piaskiem.

Po wyborze misji w grze tradycyjnie będziemy mogli po zapoznaniu się z ogólną sytuacją pola walki (np. z tym czy walka odbędzie się w otwartym polu czy w mieście) u zdecydować, jakie jednostki wystawimy do batalii.

Co ważne - tak jak w pierwszym Valkyria Chronicles jeśli danej postaci spadną punkty zdrowia do zera i bohater nie otrzyma pomocy w trakcie 3 tur, to utracimy go bezpowrotnie (nie dotyczy to tylko głównych bohaterów gry). Po udzieleniu pomocy ranny żołnierz zostanie wyprowadzony z pola walki przez medyka, dzięki czemu uratujemy życie postaci i będziemy mogli skorzystać z jej pomocy następnym razem.

Valkyria Chronicles 4 trafi na rynek w 2018 roku. Najpierw dojdzie do premiery w Japonii (21 marca na PS4 i XOne i kilka miesięcy później na Switch).

Tagi: pc ps4 SEGA valkyria chronicles Valkyria Chronicles 4