SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.12.2017 09:05
Bitcoin kosztuje już 56000 zł. Valve wycofuje się z płatności w kryptowalucie na Steam
6072V

Bitcoin kosztuje już 56000 zł. Valve wycofuje się z płatności w kryptowalucie na Steam

Czy są wśród naszych czytelników osoby, które kupiły Bitcoiny na starcie tej kryptowaluty i trzymały ją na koncie do dzisiaj? Jeśli tak, to gratulacje, bo jesteście obecnie bogaczami. Ten gwałtowny wzrost kursu Bitcoin nie podoba się jednak Steam.

Kurs Bitcoina wzrasta gwałtownie od wielu lat. Na starcie kryptowalutę można było kupić po kursie kilkuzłotowym a obecnie za 1 Bitcoina trzeba dać już... ok. 56000 zł. Tydzień temu 1 Bitcoin kosztował ok. 50000 zł. Tematem zainteresowały się oczywiście mainstreamowe media, które podgrzewają atmosferę wokół tej bitcoinowej "gorączki (krypto)złota".

The Game Awards 2017. Zwycięzcy, zbiór wiadomości, opinie redakcji i podsumowanie

Sytuacja nie podoba się jednak Steam. Na platformie Valve w kwietniu 2016 roku pojawiła się możliwość wykonywania płatności w Bitcoinach. Firma ogłosiła jednak, że taka możliwość płacenia znika ze Steam. I to ze skutkiem natychmiastowym.

Jaki jest powód takiego posunięcia Valve? Korporacja tłumaczy, że ma to związek "z niestabilnym charakterem Bitcoina i bardzo dużym wzrostem prowizji za wykonywane transakcje (obecnie koszt prowizji to aż 20 dolarów)".

Valve tłumaczy również, że wartość Bitcoina zmienia się tak szybko, że czasem konieczne było dopłacanie do transakcji wykonywanej w przeciągu zaledwie kilku minut.

"W przyszłości możemy zmienić nasze stanowisko i oszacować od nowa czy Bitcoin pasuje dla społeczności Steam i dla nas. Będziemy was o tym informować w oddzielnych wiadomościach" - zaznacza Valve.

Źródło: https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/1464096684955433613

Tagi: bitcoin inwestycje pieniądze steam valve