Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.12.2017 05:12
Fade to Silence wyciekło przed samą prezentacją! Poznajcie survival od Black Forest Games
1237V

Fade to Silence wyciekło przed samą prezentacją! Poznajcie zimowy survival od Black Forest Games

THQ Nordic nie ma szczęścia. Wydawca starał się wrzucić do mediów społecznościowych zajawkę swojej nowej produkcji, a jednocześnie dokładne informacje dotyczące gry trafiły do Sieci. Poznajcie Fade to Silence, które może okazać się sporą niespodzianką.

Fade to Silence to gra typu survival umiejscowiona w przerażającym, postapokaliptycznym świecie przepełnionym mroźną zimą. Za tytuł odpowiada studio Black Forest Games (autorzy Giana Sisters: Twisted Dreams), a wydawcą została firma THQ Nordic. Gra 14 grudnia trafi do programu Wczesnego Dostępu na Steam.

BioMutant okaże się sukcesem? THQ Nordic bardzo wierzy w grę i kupuje studio odpowiedzialne za tytuł

Głównym bohaterem Fade to Silence jest „urodzony przywódca” o imieniu Ash. Bohater nie ma łatwego życia, ponieważ znajduje się na zamarzniętym, postapokaliptycznym pustkowiu, w którym brakuje dosłownie wszystkiego. W konsekwencji heros musi wyruszać na długie wyprawy w poszukiwaniu jedzenia oraz niezbędnych części, jednak każda podróż jest w tym wypadku wyjątkowo niebezpieczna, ponieważ pustkowia zostały opanowane przez krwiożercze bestie. W Fade to Silence potwory nie są największym zagrożeniem, ponieważ w świecie panuje niszczycielska zima.

„Niskie temperatury nieustannie dają się we znaki. Lecz to nie mróz jest najgorszym, co może ci się przytrafić. Strzeż się szczególnie zamieci – będziesz potrzebować wszystkich swoich umiejętności, ogromnej dozy determinacji i całego szczęścia, jakim dysponujesz, by wyjść z niej cało.”

Podczas rozgrywki gracz otrzyma możliwość tworzenia własnego obozu, w którym znajdą się sojusznicy – ocaleni charakteryzują się indywidualnymi umiejętnościami, które są niezwykle ważne podczas realizacji powierzonych celów.

„Jakie to szczęście, że udało ci się znaleźć drewno; chociaż ten jeden raz ogrzejesz się wieczorem przy trzaskającym ogniu. Wracając do obozu wraz ze swoim wilczym zaprzęgiem, zupełnie ignorujesz dziwne światła widoczne w głębi lasu. Na dzisiaj masz już dość przygód. Wiatr wzmaga się niespodziewanie – to zapowiedź rychłej zamieci. Głos w twojej głowie zachęca cię, abyś ją zignorował i jechał dalej – »No, na co czekasz! Przecież wystarczy ci czasu, by wrócić do domu«. Wątpisz w te podszepty, ale jeżeli zatrzymasz się teraz, będziesz musiał zbudować sobie schronienie tu, na miejscu. Z cennego drewna. Na skórze czujesz topniejące pierwsze płatki śniegu; zostało ci niewiele czasu, by podjąć decyzję. Zaryzykujesz i będziesz kontynuował wyprawę czy też wybierzesz wyjście zachowawcze – i stracisz swoje drewno na opał?”.

Fade to Silence wyciekło przed samą prezentacją

Fade to Silence wyciekło przed samą prezentacją

Twórcy zdecydowali się przygotować bardzo złożoną dynamikę zimowego klimatu, który wielokrotnie będzie definiował opowieść i sprawi, że gracz będzie musiał płynnie reagować na sytuację na ekranie. Dla przykładu podczas odwiedzania nowych miejsc skorzystamy ze śladów na śniegu, które pozwolą zlokalizować bestie, czy też innych ocalałych.

„Jesteś na polowaniu. Bezlitosna biała pustynia wydaje się nie mieć końca. Jeden z szarpaczy wyskakuje na ciebie znienacka. Z najwyższym trudem udaje ci się uniknąć ciosów gigantycznych szponów, ale ostatecznie odpierasz jego atak. A potem zauważasz TO: ogień w oddali. Ocalał ktoś jeszcze? Niemożliwe. Do twoich uszu dociera jednak jakiś dziwny dźwięk... Czy to możliwe, że słyszysz ludzką mowę? Gwałtowny poryw nadziei ściska cię za serce; nie będziesz już sam. Głos w twojej głowie odzywa się ponownie, by odwieść cię od dalszych dociekań. »Każdy z żywych musi mieć na sumieniu coś straszliwego. Tylko w ten sposób mógł przetrwać« – szepcze. Tym razem stawiasz mu opór i uciszasz go. Podkradasz się bliżej. Druga osoba mogłaby pomóc ci w odbudowie, zbieraniu jedzenia, łowieniu jeleni. Dostrzegasz jakąś postać – tak! Tam rzeczywiście ktoś jest. Chwilę potem słyszysz wrzask. Wahasz się jednak. Czy naprawdę możesz komukolwiek zaufać? I znowu krzyk, tym razem desperacki. Jest tylko jeden sposób, by się przekonać”.

Tak prezentują się konkretne informacje dotyczące Fade to Silence:

  • Rozległy zimowy świat: Wersja startowa gry pozwoli ci na zbadanie delty rzeki, gęstego lasu i pól uprawnych.
  • Wyprawy z użyciem wilczego zaprzęgu: Spakuj ekwipunek na sanie, zabierz pomocnika i wybierz się na jedną z długich ekspedycji w najdalsze regiony mapy.
  • System walki: Korzystaj z broni wręcz i dystansowych różnych kategorii.
  • Dylematy moralne: Ocal postaci niezależne i zrekrutuj je do swojej grupy. Staniesz wobec trudnych dylematów – kogo przyjmiesz, a kogo pozostawisz na pastwę losu?
  • Niebezpieczni wrogowie: Walcz z coraz to groźniejszymi, tajemniczymi stworami, przemierzającymi świat doby apokalipsy.
  • Rozterki wewnętrzne: Zaufaj swojemu wewnętrznemu głosowi. Przecież chce dla ciebie jak najlepiej...

Do galerii dorzuciłem kilka screenów.

Fade to Silence wyciekło przed samą prezentacją

Tagi: Black Forest Games Fade to Silence thq nordic

Nie przegap